Հինգշաբթի, 16 Հունիսի 2016
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի գլխավորությամբ կառավարությունում այսօր տեղի է ունեցել Հայաստանի երիտասարդական հիմնադրամի (ՀԵՀ) հոգաբարձուների խորհրդի նիստը: Օրակարգային առաջին հարցով քննարկվել և հաստատվել է ՀԵՀ 2015 թ. գործունեության տարեկան հաշվետվությունը: ՀԵՀ գործադիր... մանրամասն »
Վարչապետն այցելել է ԵՊՀ-ին առընթեր Արտաշես Շահինյանի անվան ֆիզիկամաթեմատիկական դպրոց
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն այսօր այցելել է Երևանի պետական համալսարանին առընթեր Արտաշես Շահինյանի անվան ֆիզիկամաթեմատիկական հատուկ դպրոց: Կառավարության ղեկավարը դպրոցի տնօրեն Հայկազ Նավասարդյանի ուղեկցությամբ շրջել է մասնաշենքերում, ծանոթացել կրթության համար... մանրամասն »
Քաղաքաշինության ոլորտում ներդրողների համար կձևավորվի հստակ և ամբողջական իրավական միջավայր
Այսօր տեղի է ունեցել ՀՀ կառավարության հերթական նիստը, որը վարել է ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը: Գործադիրը փոփոխություն և լրացում է կատարել նախկինում ընդունած որոշումներից մեկում, որի արդյունքում ակնկալվում է քաղաքաշինության ոլորտում ներդրողների համար ձևավորել հստակ... մանրամասն »

Под председательством Премьер-министра Овика Абраамяна в Правительстве сегодня состоялось заседание Совета попечителей Молодежного фонда Армении (МФА). В рамках первого вопроса повестки дня был обсужден и утвержден годовой отчет о деятельности МФА в 2015 году.... подробности »
Премьер-министр посетил физико-математическую школу имени Арташеса Шагиняна при ЕГУ
Премьер-министр Овик Абраамян сегодня посетил специальную физико-математическую школу имени Арташеса Шагиняна при Ереванском государственном университете. Глава Правительства в сопровождении директора школы Айказа Навасардяна обошел школу, ознакомился с... подробности »
В сфере градостроительства для инвесторов будет сформирована четкая и целостная правовая среда
Сегодня состоялось очередное заседание Правительства РА, которое вел Премьер-министр РА Овик Абраамян. Правительство внесло изменение и дополнение в одно из ранее принятых постановлений, в результате чего ожидается формирование в сфере градостроительства для... подробности »