Շաբաթ, 18 Օգոստոսի 2007
ՀՀ փոխվարչապետ, տարածքային կառավարման նախարար Հովիկ Աբրահամյանն այսօր ընդունել է Իրանի Իսլամական Հանրապետության փոխնախագահ, Ֆիզիկական դաստիարակության կազմակերպության նախագահ Մոհամմադ Ալիաբադիին և նրա գլխավորած պատվիրակությանը, որը Հայաստան է ժամանել չորրորդ... մանրամասն »
ՀՀ վարչապետ Սերժ Սարգսյանը ցավակցական ուղերձ է հղել Հովնանյանների ընտանիքին` Ժիրայր Հովնանյանի մահվան կապակցությամբ. «Խոր վշտով տեղեկացա մեծարգո Ժիրայր Հովնանյանի մահվան մասին: Արժանիորեն շարունակելով Հովնանյանների հայտնի գերդաստանի բարեգործական ավանդույթները,... մանրամասն »
ՀՀ վարչապետ Սերժ Սարգսյանը ցավակցական ուղերձ է հղել Խաչատրյանների ընտանիքին: Ուղերձում ասված է. «Խոր կսկիծով տեղեկացա արդի հայ գեղանկարչության ականավոր դեմքերից մեկի, Հայաստանի ժողովրդական նկարիչ Ռուդոլֆ Խաչատրյանի մահվան մասին: Որտեղ էլ ապրեց ու ստեղծագործեց նա`... մանրամասն »

Вице-премьер РА, Министр территориального управления РА Овик Абрамян сегодня принял Вице-президента Исламской Республики Иран, председателя Организации физического воспитания Мохаммада Алиабади и возглавляемую им делегацию, которая прибыла в Армению для участия в... подробности »
Премьер-министр РА Серж Саргсян направил соболезнования семье Овнанянов в связи с кончиной Жирайра Овнаняна. В послании говорится: « С глубокой скорбью узнал о кончине многоуважаемого Жирайра Овнаняна. Достойно продолжая благотворительные традиции известной... подробности »
Премьер-министр РА Серж Саргсян направил соболезнования семье Хачатрянов. В послании говорится: « С глубокой скорбью узнал о кончине выдающегося представителя современной армянской живописи, народного художника Армении Рудольфа Хачатряна. Везде, где жил и творил... подробности »