Երկուշաբթի, 26 Մարտի 2007
Այսօր Ֆրանսիայում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան Էդվարդ Նալբանդյանի հետ կայացած հեռախոսազրույցի ընթացքում Շառլ Ազնավուրը խնդրել է իր ցավակցությունները փոխանցել վարչապետ Անդրանիկ Մարգարյանի ընտանիքին՝ նրա անժամանակ մահվան կապակցությամբ: Ազնավուրը նշել է, որ ջերմությամբ... մանրամասն »
Հայ ժողովուրդը և Հայոց պետությունը ծանր կորուստ կրեցին. մարտի 25-ին, կյանքի 56-րդ տարում հանկարծամահ եղավ Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ, Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության նախագահ, Հայաստանի Հանրապետության նորագույն պատմության մեջ առանցքային դերակատարություն... մանրամասն »
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Անդրանիկ Մարգարյանի մահվան կապակցությամբ շարունակվում են ցավակցական հեռագրեր ստացվել պետությունների ու կառավարությունների ղեկավարներից, միջազգային կազմակերպություններից, դիվանագիտական ներկայացուցչություններից, Հայաստանի և... մանրամասն »
ՀՀ վարչապետ Անդրանիկ Մարգարյանի դիակի դատաբժշկական փորձաքննությունն իրականացրած հանձնաժողովի եզրակացության համաձայն, Վարչապետի մահը վրա է հասել սրտի պսակաձև անոթների արյան շրջանառության խանգարման հետևանքով առաջացած սրտի հանկարծակի կանգից:
Այսօր տեղի է ունեցել ՀՀ կառավարության արտահերթ նիստ, որը վարել է ՀՀ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը: Կառավարությունը մեկ րոպե լռությամբ հարգել է մարտի 25-ին, կյանքի 56-րդ տարում հանկարծամահ եղած Վարչապետ Անդրանիկ Մարգարյանի հիշատակը. «Մենք կորցրել ենք պետական գործիչ,... մանրամասն »
ՀՀ Վարչապետ Անդրանիկ Մարգարյանի մահվան կապակցությամբ ստեղծված հուղարկավորության պետական հանձնաժողովը, որը գլխավորում է ՀՀ ԱԺ նախագահ Տիգրան Թորոսյանը, տեղեկացնում է, որ Վարչապետ Անդրանիկ Մարգարյանի քաղաքացիական հոգեհանգիստը տեղի կունենա մարտի 27-ին, ժամը 18:00-ին,... մանրամասն »

Понедельник, 26 Март 2007
Продолжают поступать телеграммы соболезнования от руководителей государств и правительств, международных организаций, дипломатических представительств, религиозных, культурных, общественных организаций Армении и Спюрка в связи со смертью Премьер-министра РА... подробности »
Сегодня в ходе телефонного разговора, состоявшегося с Чрезвычайным и полномочным послом РА во Франции Эдвардом Налбандяном, Шарль Азнавур попросил передать свои соболезнования семье Андраника Маргаряна в связи с его безвременной кончиной. Азнавур отметил, что с... подробности »
Армянский народ и Армянское государство понесли тяжелую утрату. 25 марта на 56-м году жизни скоропостижно скончался Андраник Наапетович Маргарян - Премьер-министр Республики Армения, председатель Республиканской партии Армении, национальный,... подробности »
Согласно заключению комиссии, осуществившей судебно-медицинскую экспертизу тела Премьер-министра РА Андраника Маргаряна, смерть Премьер-министра наступила в результате внезапной остановки сердца вследствие нарушения кровообращения коронарных сосудов сердца.
Сегодня состоялось внеочередное заседание Правительства РА, которое вел Президент РА Роберт Кочарян. Правительство минутой молчания почтило память Премьер-министра РА Андраника Маргаряна, скоропостижно скончавшегося 25 марта на 56-м году жизни. « Мы потеряли... подробности »
Возглавляемая Председателем Национального Собрания РА Тиграном Торосяном государственная комиссия по организации похорон, созданная в связи с кончиной Премьер-министра РА Андраника Маргаряна, сообщает, что гражданская панихида по Премьер-министру Андранику... подробности »