Երեքշաբթի, 4 Հոկտեմբերի 2005
Մեսրոպյան գրերի գյուտի 1600-ամյակի նշումը նախապատրաստող հոբելյանական հանձնաժողովի նախագահ, ՀՀ վարչապետ Անդրանիկ Մարգարյանն այսօր հրավիրել է հանձնաժողովի նիստ, որտեղ քննարկվել են հոբելյանական միջոցառումների իրագործման ընթացքն ու նախորդ նիստի հանձնարարականների... մանրամասն »
ՀՀ վարչապետ Անդրանիկ Մարգարյանն այսօր ընդունել է Եվրոպայի խորհրդի Տեղական ու տարածքային իշխանությունների կոնգրեսի նախագահ Ջովաննի դի Ստազիին: Դրական գնահատելով Եվրախորհրդի կոնգրեսի հետ Հայաստանի գրեթե տասնամյա համագործակցությունը՝ տեղական ինքնակառավարման... մանրամասն »
ՀՀ վարչապետ Անդրանիկ Մարգարյանն այսօր ընդունել է Հայաստանում Ուկրաինայի նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան Ալեքսանդր Բոժկոյին: Շնորհավորելով դեսպանին՝ երկրորդ անգամ մեր երկրում դիվանագիտական առաքելությունն սկսելու կապակցությամբ, վարչապետը հույս է... մանրամասն »

Председатель комиссии по подготовке празднования 1600-летия создания армянской письменности, Премьер-министр РА Андраник Маргарян сегодня созвал заседание комиссии, на котором были обсуждены ход проведения юбилейных мероприятий и работы, осуществленные в направлении... подробности »
Премьер-министр РА Андраник Маргарян сегодня принял председателя конгресса региональных и исполнительных властей Совета Европы Джованни ди Стази. Положительно оценив почти десятилетнее сотрудничество конгресса Евросовета с Арменией в направлении процесса... подробности »
Премьер-министр РА Андраник Маргарян сегодня принял Чрезвычайного и Полномочного Посла Украины в Республике Армения Александра Божко. Поздравив посла с началом осуществления дипломатической миссии в нашей стране во второй раз, Премьер-министр выразил надежду, что... подробности »