Հինգշաբթի, 29 Մայիսի 2014
Վաղը` մայիսի 30-ին, վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի գլխավորած կառավարական պատվիրակությունն աշխատանքային այցով կմեկնի Բելառուսի Հանրապետություն` մայրաքաղաք Մինսկում մասնակցելու Անկախ պետությունների համագործակցության (ԱՊՀ) մասնակից պետությունների կառավարությունների... մանրամասն »
Կառավարությունում քննարկվել են Արմավիրի և Չեխիայի Մորավիա-Սիլեզիայի մարզերի միջև հարաբերությունների ընդլայնմանն ուղղված հարցեր
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունել է Չեխիայի Մորավիա-Սիլեզիայի մարզի ղեկավար Միրոսլավ Նովակի գլխավորած պատվիրակությանը: Վարչապետը ողջունել է Արմավիրի և Մորավիա-Սիլեզիայի մարզերի միջև ձևավորվող համագործակցությունը, ինչը կնպաստի երկկողմ տնտեսական,... մանրամասն »
Ներդրումային ծրագրերն ստանում են կառավարության աջակցությունը
Այսօր տեղի է ունեցել ՀՀ կառավարության հերթական նիստը, որը վարել է ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը: ՀՀ կառավարությունը թույլատրել է «Կալպատարու Փաուեր տրանզմիշն լիմիթեդ» ընկերության ՀՀ մասնաճյուղի կողմից ներմուծված ապրանքների նկատմամբ կիրառված «Ժամանակավոր... մանրամասն »

Премьер-министр Овик Абраамян с рабочим визитом отправится в Минск
Завтра, 30 мая, возглавляемая Премьер-министром Овиком Абраамяном правительственная делегация с рабочим визитом отправится в столицу Республики Беларусь город Минск для участия в очередном заседании Совета глав правительств Содружества Независимых Государств (СНГ).... подробности »
В Правительстве обсуждены вопросы расширения отношений между Армавирской областью Армении и Моравскосилезским краем Чехии
Премьер-министр Овик Абраамян принял делегацию, возглавляемую главой Моравскосилезского края Чехии Мирославом Новаком. Премьер-министр приветствовал формирующееся между Армавирской областью и Моравскосилезским краем сотрудничество, которое будет способствовать... подробности »
Инвестиционные программы получают поддержку Правительства
Сегодня состоялось очередное заседание Правительства РА, которое вел Премьер-министр РА Овик Абраамян. Правительство РА разрешило продлить до 7 июня 2016 года срок действия таможенного режима «Временный ввоз» по отношению к товарам, ввезенным в Армению армянским... подробности »