Ուրբաթ, 30 Մայիսի 2014
ԱՊՀ մասնակից երկրների կառավարությունների ղեկավարների խորհրդի նիստի ավարտից հետո վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը պատասխանել է ԶԼՄ ներկայացուցիչների հարցերին: Լրագրողների հետ ճեպազրույցում ամփոփելով աշխատանքային այցի արդյունքները՝ վարչապետ Աբրահամյանն արդյունավետ է... մանրամասն »
Մինսկում հանդիպել են Հովիկ Աբրահամյանը և Դմիտրի Մեդվեդևը
Բելառուսի մայրաքաղաք Մինսկում այսօր կայացել է Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի և Ռուսաստանի Դաշնության վարչապետ Դմիտրի Մեդվեդևի երկկողմ հանդիպումը: Հայաստանի և Ռուսաստանի կառավարությունների ղեկավարները բարձր են գնահատել հայ-ռուսական... մանրամասն »
Վարչապետը մասնակցել է ԱՊՀ երկրների կառավարությունների ղեկավարների խորհրդի նիստին
Մինսկի Անկախության պալատում այսօր Բելառուսի վարչապետ Միխայիլ Մյասնիկովիչի գլխավորությամբ տեղի է ունեցել ԱՊՀ մասնակից պետությունների կառավարությունների ղեկավարների խորհրդի հերթական նիստը: Նախ կայացել է ԱՊՀ կառավարությունների ղեկավարների նեղ կազմով հանդիպումը, որի... մանրամասն »
Հայաստանի վարչապետն առանձնազրույց է ունեցել Բելառուսի վարչապետի հետ
Մինսկում կայանալիք ԱՊՀ մասնակից պետությունների կառավարությունների ղեկավարների խորհրդի նիստից առաջ Հայաստանի վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն առանձնազրույց է ունեցել Բելառուսի վարչապետ Միխայիլ Մյասնիկովիչի հետ: Բելառուսի վարչապետը շնորհավորել է Հովիկ Աբրահամյանին ՀՀ... մանրամասն »
ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն այսօր աշխատանքային այցով ժամանել է Բելառուսի մայրաքաղաք Մինսկ` ԱՊՀ մասնակից երկրների կառավարությունների ղեկավարների խորհրդի նիստին մասնակցելու նպատակով: Մինչ նիստի մեկնարկը իր նստավայրում՝ Բելառուսի Անկախության պալատում,... մանրամասն »

Овик Абраамян подвел итоги своего рабочего визита в Минск
После завершения заседания Совета глав правительств СНГ Премьер-министр Овик Абраамян ответил на вопросы представителей СМИ. На брифинге с журналистами подводя итоги рабочего визита, Овик Абраамян счел его результативным и отметил важность встреч в таком формате, на... подробности »
В Минске встретились Овик Абраамян и Дмитрий Медведев
В столице Беларуси Минске сегодня состоялась двусторонняя встреча Премьер-министра Республики Армения Овика Абраамяна и Председателя Правительства Российской Федерации Дмитрия Медведева. Главы Армении и России высоко оценили нынешний уровень армяно-российских... подробности »
Премьер-министр принял участие в заседании Совета глав правительств СНГ
Во Дворце Независимости в Минске сегодня под председательством Премьер-министра Республики Беларусь Михаила Мясниковича состоялось очередное заседание Совета глав правительств СНГ. Сначала состоялась встреча глав правительств СНГ в узком составе, в ходе которой... подробности »
Состоялась встреча Премьер-министра Армении с Премьер-министром Беларуси с глазу на глаз
Перед заседанием Совета глав правительств СНГ в Минске состоялась встреча Премьер-министра Армении Овика Абраамяна с Премьер-министром Беларуси Михаилом Мясниковичем с глазу на глаз. Премьер-министр Беларуси поздравил Овика Абраамяна с назначением на должность... подробности »
Стартовал рабочий визит Премьер-министра РА в Беларусь
Премьер-министр РА Овик Абраамян сегодня с рабочим визитом прибыл в столицу Беларуси Минск для участия в очередном заседании Совета глав правительств СНГ. Перед началом заседания в своей резиденции – Дворце Независимости Беларуси, глав делегаций принял Президент... подробности »