Չորեքշաբթի, 14 Մայիսի 2014
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի գլխավորությամբ կառավարությունում տեղի է ունեցել Հյուսիս-հարավ ճանապարհային միջանցքի և քաղաքային կայուն զարգացման ներդրումային ծրագրերի կառավարման խորհրդի հերթական նիստը: Անցնելով օրակարգային հարցերին՝ խորհուրդը քննարկել և ի գիտություն... մանրամասն »
Կառավարության ղեկավարն ընդունել է Հայաստանի գործարարներին
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը ՀՀ կառավարության նիստերի մեծ դահլիճում այսօր ընդունել է Հայաստանի գործարար աշխարհի ներկայացուցիչներին: Վարչապետը, ողջունելով ներկաներին, կարևորել է տնտեսվարող սուբյեկտների դերակատարությունը Հայաստանի տնտեսական զարգացման գործում:... մանրամասն »
Վարչապետն ԻՏՁՄ ներկայացուցիչների հետ քննարկել է ՏՏ ոլորտի զարգացմանն ուղղված հարցեր
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն աշխատանքային նախաճաշ է ունեցել Ինֆորմացիոն տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միության խորհրդի անդամների հետ: Հանդիպման ընթացքում կառավարության ղեկավարին է ներկայացվել միության գործունեությունը, այնուհետև քննարկվել են տեղեկատվական... մանրամասն »

Состоялось очередное заседание Совета инвестиционной программы дорожного коридора «Север-Юг»
Под председательством Премьер-министра Овика Абраамяна в Правительстве состоялось очередное заседание Совета управления инвестиционными программами дорожного коридора «Север-Юг» и устойчивого городского развития. Перейдя к вопросам повестки дня, Совет... подробности »
Глава Правительства принял предпринимателей Армении
Премьер-министр Овик Абраамян в большом зале заседаний Правительства РА сегодня принял представителей деловых кругов Армении. Премьер-министр, приветствуя присутствующих, отметил важную роль хозяйствующих субъектов в деле экономического развития Армении.... подробности »
Премьер-министр с членами Совета СПИТ обсудил вопросы развития сферы ИТ
Премьер-министр Овик Абраамян провел рабочий завтрак с членами Совета Союза предприятий информационных технологий (СПИТ). В ходе встречи Главе Правительства представили деятельность Союза, затем были обсуждены перспективы развития, предстоящие программы и основные... подробности »