Հինգշաբթի, 22 Մայիսի 2014
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունել է Հայաստանում Լատվիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Էլիտա Գավելեին: Ողջունելով դեսպանին ՀՀ կառավարությունում՝ վարչապետը նշել է, որ մեծապես կարևորում է Լատվիայի հետ կապերի ամրապնդումն ու հետագա զարգացումը: «Մեր երկու երկրների միջև... մանրամասն »
ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի եզրափակիչ ելույթը ՀՀ Ազգային ժողովում
Ազգային ժողովի հարգարժան նախագահ, փոխնախագահներ, հարգելի պատգամավորներ, նախևառաջ ուզում եմ անկեղծ շնորհակալություն հայտնել բոլոր այն պատգամավորներին, ովքեր շահագրգիռ ելույթ ունեցան ծրագրի վերաբեյալ: Շահագրգիռ ասելով ես երբեք նկատի չունեմ գովաբանական: Ես միշտ... մանրամասն »
Վարչապետը շնորհավորել է 2013-2014 թթ. ուսումնական տարվա հանրապետական օլիմպիադայի հաղթողներին
Կառավարության նիստերի դահլիճում այսօր հյուրընկալվել էին Հայաստանի հանրակրթական դպրոցների մի խումբ աշակերտներ: Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը հրավիրել էր դպրոցականներին ՀՀ կառավարություն՝ 2013-2014 թթ. ուստարվա հանրապետական օլիմպիադայի եզրափակիչ փուլում տարբեր առարկաներից... մանրամասն »
Սոցիալական աջակցությունն ավելի հասցեական կլինի
Այսօր տեղի է ունեցել ՀՀ կառավարության հերթական նիստը, որը վարել է ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը: Նիստից առաջ վարչապետը ծննդյան օրվա առթիվ շնորհավորել է ՀՀ մշակույթի նախարար Հասմիկ Պողոսյանին, նրան մաղթել արդյունավետ աշխատանք: Հաստատվել է նիստի օրակարգը, և... մանրամասն »
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի որոշմամբ Սուրեն Քրմոյանը նշանակվել է Հայաստանի Հանրապետության արդարադատության նախարարի տեղակալ։   *** Սուրեն Քրմոյան   Տարեթիվ, ամսաթիվ, ծննդավայր 1977 թ., 3 փետրվարի, ք. Երևան Կրթություն 1994 -1999 թթ.... մանրամասն »
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի որոշմամբ Արամ Բադալյանն ազատվել է Հայաստանի Հանրապետության կառավարությանն առընթեր ճարտարապետության պետական կոմիտեի նախագահի առաջին տեղակալի պաշտոնից՝ այլ աշխատանքի անցնելու կապակցությամբ։ ՀՀ վարչապետի մեկ այլ... մանրամասն »
ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի շնորհավորական ուղերձն աշխարհահռչակ շանսոնյե Շառլ Ազնավուրին՝ 90-ամյա հոբելյանի առթիվ
Սիրելի´ Շառլ Ազնավուր, Սրտանց շնորհավորում եմ Ձեզ ծննդյան 90-րդ տարեդարձի առթիվ: Ձեր ստեղծագործություններն ու հայրենասիրական կեցվածքը սերնդեսերունդ ոգևորել ու հիացրել են միլիոնավոր մարդկանց: Մենք հպարտանում ենք բացառիկ արվեստագետի և մեծ հայի Ձեր տեսակով, ով բարձր... մանրամասն »

Четверг, 22 Май 2014
Премьер-министр Овик Абраамян принял Чрезвычайного и полномочного посла Латвии в Армении Элиту Гавеле. Приветствуя посла в Правительстве РА, Премьер-министр отметил, что придает очень важное значение укреплению и дальнейшему развитию связей с Латвией. «Между двумя... подробности »
Заключительное выступление Премьер-министра РА Овика Абраамяна в Национальном Собрании РА
Уважаемый Председатель Национального Собрания, Заместители Председателя, Уважаемые депутаты, Прежде всего хочу искренне поблагодарить всех тех депутатов, которые заинтересованно выступили по программе. Говоря заинтересованно, я никогда не имею в виду похвально.... подробности »
Премьер-министр поздравил победителей республиканской олимпиады учебного года 2013-2014 гг.
В зале заседаний Правительства сегодня была принята группа учащихся общеобразовательных школ Армении. Премьер-министр Овик Абраамян пригласил школьников в Правительство, чтобы поздравить и наградить их за продемонстрированные глубокие знания по различным предметам... подробности »
Социальная поддержка будет более адресной
Сегодня состоялось очередное заседание Правительства РА, которое вел Премьер-министр РА Овик Абраамян. Правительство РА внесло перераспределение в госбюджет на 2014 год, изменения и дополнения в одно из своих ранее принятых решений, чтобы обеспечить нормальную выплату... подробности »
Решением Премьер-министра Республики Армения Овика Абраамяна Сурен Крмоян назначен заместителем Министра юстиции Республики Армения. *** Сурен Крмоян Дата и место рождения 3 февраля 1977 года, г. Ереван Образование 1994-1999 гг. – Ереванский государственный... подробности »
Решением Премьер-министра Республики Армения Овика Абраамяна Арам Бадалян освобожден от должности первого заместителя председателя Государственного комитета по архитектуре при Правительстве Республики Армения в связи с переходом на другую работу. Другим... подробности »
Поздравительное послание Премьер-министра РА Овика Абраамяна по случаю 90-летнего юбилея всемирно известного шансонье Шарля Азнавура
Дорогой Шарль Азнавур, Сердечно поздравляю Вас с 90-летием со дня рождения. Ваши произведения и патриотическая позиция из поколения в поколение воодушевляли и восхищали миллионы людей. Мы гордимся Вами как исключительным деятелем искусства и великим армянином,... подробности »