Խրախուսվում են ներդրումային ծրագրերը
Այսօր տեղի է ունեցել ՀՀ կառավարության հերթական նիստը, որը վարել է ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը։ Նիստից առաջ վարչապետն ուսանողության միջազգային օրվա առթիվ կառավարության անունից շնորհավորել է Հայաստանի ուսանողներին, նրանց հաջողություն մաղթել։ «Այսօր աշխարհի... մանրամասն »
Տիգրան Սարգսյանը և Քեթրին Էշթոնն արձանագրել են, որ ՀՀ-ԵՄ հարաբերությունները մտել են զարգացման նոր փուլ
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն ընդունել է տարածաշրջանային այցով Հայաստան ժամանած Եվրոպական միության արտաքին գործերի և անվտանգության քաղաքականության հարցերով բարձր ներկայացուցիչ Քեթրին Էշթոնին: «Վերջին շրջանում մեր հարաբերությունները Եվրոպական միության հետ մտել են... մանրամասն »

Поощряются инвестиционные программы
Сегодня состоялось очередное заседание Правительства Республики Армения, которое вел Премьер-министр Армении Тигран Саркисян. Перед заседанием Премьер-министр по случаю международного дня студенчества от имени Правительства поздравил студентов Армении, пожелал им... подробности »
Тигран Саркисян и Кэтрин Эштон констатировали, что отношения Армения-ЕС вышли на новый этап развития
Премьер-министр Тигран Саркисян принял прибывшую с региональным визитом в Армению Высокого представителя Европейского Союза по иностранным делам и политике безопасности Кэтрин Эштон. «В последний период наши отношения с Европейским Союзом вышли на новый этап... подробности »