Հինգշաբթի, 10 Նոյեմբերի 2011
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր կառավարությունում ընդունել է «Նեյշնլ ինսթրումենթս» ընկերության նախագահ, համահիմնադիր և գլխավոր տնօրեն Ջեյմս Թրուշարդին: Կառավարության ղեկավարը բարձր գնահատելով Հայաստանում «Նեյշնլ ինսթրումենթս»-ի իրականացրած ծրագրերը՝... մանրամասն »
Տիգրան Սարգսյանը շնորհավորել է Հունաստանի վարչապետին
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը այսօր շնոհավորական ուղերձ է հղել Հունաստանի նորանշանակ վարչապետ Լուկաս Պապադեմոսին։ Ուղերձում մասնավորապես նշվում է .«Եվրոպայի եւ Հունաստանի պատմության համար այս կարեւորագույն պահին Ձեր կողմից Կառավարության... մանրամասն »
ՀՀ կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը ս.թ. նոյեմբերի 11-ին, ժամը 15։00-ին, ՀՀ կառավարության մամուլի կենտրոնում հրավիրում է ասուլիս «Apple Computers» կորպորացիայի համահիմնադիր Սթիվ Վոզնյակին ՏՏ ոլորտում Համաշխարհային ներդրման համար... մանրամասն »
Տիգրան Սարգսյանը մրցանակներ է հանձնել տարբեր անվանակարգերում լավագույնը ճանաչված համայնքների ղեկավարներին
Հայաստանի տեղական ինքնակառավարման մարմինների 15-ամյա հոբելյանի կապակցությամբ կազմակերպված միջոցառումների շրջանակում այսօր Մատենադարանում տեղի է ունեցել մրցանակաբաշխություն, որին ներկա է եղել նաև վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը: Տարբեր անվանակարգերում լավագույնը ճանաչված... մանրամասն »
Գումար է հատկացվում աղետների կանխարգելման նպատակով
Այսօր տեղի է ունեցել ՀՀ կառավարության հերթական նիստը, որը վարել է ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը։ Նիստից առաջ նա խոսք է ասել նոյեմբերի 10-ին նշվող երիտասարդության համաշխարհային օրվա առթիվ. « Ցանկանում եմ Հայաստանի Հանրապետության կառավարության անունից շնորհավորել մեր... մանրամասն »
Վարչապետը ծանոթացել է ուսանողների մասնագիտական կրթության արդյունքների գործնական աշխատանքներին և կարողություններին
Երիտասարդական համահայկական հիմնադրամում այսօր մեկնարկել է «Ես կարող եմ աշխատել» խորագրով օլիմպիադա-մասնագիտական կարողությունների ցուցադրություն ծրագիրը՝ տարբեր մասնագիտական ուսումնական հաստատությունների ուսանողների մասնակցությամբ: Միջոցառմանը ներկա է եղել... մանրամասն »

Четверг, 10 Ноябрь 2011
Сегодня состоялось очередное заседание Правительства Республики Армения, которое вел Премьер-министр Армении Тигран Саркисян. Перед заседанием он сказал речь по случаю отмечаемого 10 ноября международного дня молодежи, от имени Правительства поздравил молодежь,... подробности »
Премьер-министр ознакомился с практическими работами и возможностями итогов профессионального образования студентов
Во всеармянском молодежном фонде сегодня стартовала программа-олимпиада демонстрации профессиональных возможностей под названием «Я могу работать» с участием студентов различных профессиональных учебных заведений. На мероприятии присутствовал и... подробности »
Тигран Саркисян поздравил Премьер-министра Греции
Премьер-министр Республики Армения Тигран Саркисян сегодня направил поздравительное послание новоназначенному Премьер-министру Греции Лукасу Пападемосу. В послании, в частности, говорится: «Вступление Вами в должность главы Правительства в этот важнейший для... подробности »
Премьер-министр принял президента компании «Нейшнл инструментс»
Премьер-министр Тигран Саркисян сегодня в Правительстве принял президента, соучредителя и генерального директора компании «Нейшнл инструментс» Джеймса Трушарда. Глава Правительства, высоко оценивая программы, осуществленные в Армении компанией «Нейшнл... подробности »
Тигран Саркисян вручил призы руководителям общин, признанных лучшими в различных номинациях
В рамках мероприятий, организованных по случаю 15-летия органов местного самоуправления Армении, в Матенадаране сегодня состоялось вручение конкурсных призов, в котором принял участие Премьер-министр Тигран Саркисян. Глава Правительства лично вручил приды руводителям... подробности »