Ուրբաթ, 16 Հուլիսի 2010
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր կառավարությունում հանդիպել է «Լույս» հիմնադրամի ուսանողների հետ։ Նրանք Հայաստանում են գտնվում «Լույս» հիմնադրամի «Զարգացնենք Հայաստանը» ծրագրին մասնակցելու նպատակով։ Ծրագրի շրջանակներում ուսանողները կլինեն Գյումրի,... մանրամասն »
Քննարկվել է օրենքի նախագիծը
Այսօր վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի մոտ տեղի է ունեցել խորհրդակցություն` «Աղբահանության և սանիտարական մաքրման մասին» ՀՀ օրենքի նախագծի քննարկման վերաբերյալ։ Մասնավորապես քննարկվել են Երևան քաղաքում քաղաքային կոշտ թափոնների կառավարման նպատակով... մանրամասն »
Համակողմանի աջակցություն` գյուղատնտեսության զարգացմանը
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր ընդունել է Գյուղատնտեսության զարգացման միջազգային հիմնադրամի (ԳԶՄՀ) Հայաստանի ծրագրերի ղեկավար Հեննինգ Պեդերսենին։ ԳԶՄՀ-ի` որպես ՄԱԿ-ի մասնագիտական գործակալություններից մեկի նպատակն է աջակցել գյուղական տարածքներում աղքատության... մանրամասն »
Չինաստանի դեսպանի հետ քննարկվել են երկկողմ տնտեսական գործակցության ընդլայնման հարցեր
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության դեսպան Թիան Չանչունին։ Ողջունելով դիվանագետին` վարչապետը գոհունակություն է հայտնել հայ-չինական հարաբերությունների դինամիկ զարգացման կապակցությամբ։ Այդ... մանրամասն »

Всестороннее содействие развитию сельского хозяйства
Премьер-министр Тигран Саркисян сегодня принял руководителя осуществляемых в Армении программ Международного фонда сельскохозяйственного развития (МФСР) Хеннинга Педерсена. Целью МФСР, как одного из специализированных агентств ООН, является содействие преодолению... подробности »
Студенты фонда «Луйс» побывали в Правительстве
Премьер-министр Тигран Саркисян сегодня в Правительстве встретился со студентами фонда «Луйс». Они находятся в Армении c целью участия в программе «Будем развивать Армению». В рамках программы студенты побывают в Гюмри, Джермуке, севанской общине Цахкунк,... подробности »
Обсужден проект закона
Сегодня у Премьер-министра Тиграна Саркисяна состоялось совещание по обсуждению проекта закона РА «Об уборке мусора и санитарной очистке». В частности, были обсуждены вопросы сотрудничества государство – частный сектор с целью управления твердыми городскими... подробности »
С Послом Китая обсуждены вопросы расширения двустороннего экономического сотрудничества
Премьер-министр Тигран Саркисян сегодня принял Посла Китайской Народной Республики в Республике Армения Тиана Чанчуна. Приветствуя дипломата, Премьер-министр выразил удовлетворение в связи с динамичным развитием армяно-китайских отношений. В этом контексте он... подробности »