Չորեքշաբթի, 14 Հուլիսի 2010
Այսօր կառավարությունում տեղի է ունեցել տեսչական բարեփոխումների համակարգման խորհրդի առաջին նիստը, որը վարել է վարչապետ, խորհրդի նախագահ Տիգրան Սարգսյանը։ Նիստում ներկայացվել է տեսչական բարեփոխումների իրականացման ընթացքի վերաբերյալ հաշվետվությունը։ Մասնավորապես,... մանրամասն »
Վարչապետն ընդունել է Համաշխարհային բանկի պատվիրակությանը
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր ընդունել է Համաշխարհային բանկի պատվիրակությանը Հարավային Կովկասի ավագ տնտեսագետ Պեդրո Ռոդրիգեսի գլխավորությամբ։ Կողմերը քննարկել են ՀՀ կառավարության և Համաշխարհային բանկի միջև համագործակցության ընթացիկ մանրամասներ։ Մասնավորապես,... մանրամասն »
Տիգրան Սարգսյանն ընդունել է Ռադոսլավ Սիկորսկուն
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր ընդունել է Լեհաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Ռադոսլավ Սիկորսկուն և նրա գլխավորած պատվիրակությանը։ Ողջունելով հյուրերին, վարչապետը նշել է, որ վերջին շրջանում նկատվում է հայ-լեհական հարաբերությունների ակտիվացում։... մանրամասն »
Քննարկվել են «Համակարգիչ բոլորի համար» ծրագրի պիլոտային փուլի արդյունքները
Այսօր կառավարությունում տեղի է ունեցել «Համակարգիչ բոլորի համար» ծրագրի վերաբերյալ խորհրդակցություն, որը վարել է վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը։ Երկու` պիլոտային և հիմնական փուլով իրականացվող ծրագիրն ուղղված է ՀՀ կառավարության կողմից ընդունված տեղեկատվական... մանրամասն »
Պիլոտային ծրագիրը նոր թափ է ստանում
Այսօր կառավարությունում տեղի է ունեցել «Երիտասարդ ընտանիքին` մատչելի բնակարան» պետական նպատակային ծրագրի վերաբերյալ խորհրդակցություն, որը վարել է վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը։ Խորհրդակցության ընթացքում քննարկվել են ծրագրի իրականացման ընթացքը և հետագա... մանրամասն »

Тигран Саркисян принял Радослава Сикорского
Премьер-министр Тигран Саркисян сегодня принял Министра иностранных дел Республики Польша Радослава Сикорского и возглавляемую им делегацию. Приветствуя гостей, Премьер-министр отметил, что в последний период наблюдается активизация армяно-польских отношений. В... подробности »
Среда, 14 Июль 2010
Обсуждены результаты пилотного этапа программы «Компьютер для всех»
Сегодня в Правительстве состоялось совещание по программе «Компьютер для всех», которое вел Премьер-министр Тигран Саркисян. Осуществляемая двумя этапами (пилотный и основной) программа направлена на реализацию стратегии сферы информационных технологий,... подробности »
Состоялось первое заседание Совета по координации инспекционных реформ
Сегодня в Правительстве состоялось первое заседание Совета по координации инспекционных реформ, которое вел Премьер-министр, председатель Совета Тигран Саркисян. На заседании был представлен отчет о ходе осуществления инспекционных реформ. В частности, было... подробности »
Премьер-министр принял делегацию Всемирного банка
Премьер-министр Тигран Саркисян сегодня принял делегацию Всемирного банка во главе со старшим экономистом по странам Южного Кавказа Педро Родригесом. Стороны обсудили текущие детали сотрудничества между Правительством РА и Всемирным банком. В частности, стороны... подробности »
Пилотная программа получает новый размах
Сегодня в Правительстве состоялось совещание по государственной целевой программе «Молодой семье – доступную квартиру», которое вел Премьер-министр Тигран Саркисян. В ходе совещания был обсужден ход реализации программы, а также дальнейшие задачи. С... подробности »