Երկուշաբթի, 5 Նոյեմբերի 2007
ՀՀ ԳԱԱ ակադեմիկոս Ռաֆայել Ղազարյանի մահվան կապակցությամբ, ՀՀ վարչապետ Սերժ Սարգսյանի որոշումով ստեղծվել է կառավարական հանձնաժողով` ՀՀ կրթության և գիտության նախարար Լևոն Մկրտչյանի նախագահությամբ: Հանձնաժողովը տեղեկացնում է, որ Ռաֆայել Ղազարյանի հոգեհանգիստը տեղի... մանրամասն »
ՀՀ վարչապետ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է Եվրոպայի խորհրդի Գլխավոր քարտուղար Թերի Դևիսին: Վարչապետը ողջունել է ԵԽ Գլխավոր քարտուղարի այցը մեր երկիր, ընդգծելով, որ Հայաստանի համար չափազանց կարևոր է ԵԽ շրջանակներում համագործակցությունը: Թերի Դևիսն ուրախությամբ է նշել,... մանրամասն »
ՀՀ վարչապետ Սերժ Սարգսյանի ցավակցական խոսքը Ռաֆայել Ղազարյանի մահվան կապակցությամբ
Խոր վշտով ընդունեցի Հայաստանի գիտությունների ազգային ակադեմիայի ակադեմիկոս Ռաֆայել Ղազարյանի մահվան լուրը: Անուրանալի է Ռաֆայել Ղազարյանի վաստակը 1988-ի ազգային զարթոնքի, մեր ժողովրդի հոգևոր վերածննդի ու նորանկախ Հայաստանի Հանրապետության կայացման ազգանվեր գործում,... մանրամասն »
ՀՀ վարչապետ Սերժ Սարգսյանի ցավակցական խոսքը Ալբերտ Յավուրյանի մահվան կապակցությամբ
Խոր կսկիծով ընդունեցի Ալբերտ Յավուրյանի մահվան գույժը: Մեծ է կորուստը: Կյանքից հեռացավ 20-րդ դարի կինոյի ամենաճանաչված օպերատորներից մեկը, ով հիրավի հեղաշրջում իրականացրեց խորհրդային կինոարվեստում: Յավուրյանի ստեղծագործություններն առաջ անցան իրենց ժամանակից: Նա... մանրամասն »

В связи со смертью академика НАН РА Рафаела Казаряна решением Премьер-министра РА Сержа Саргсяна создана правительственная комиссия под председательством Министра образования и науки РА Левона Мкртчяна. Комиссия информирует, что панихида по Рафаелу Казаряну... подробности »
Соболезнование Премьер-министра РА Сержа Саргсяна с связи с кончиной Рафаела Казаряна
С глубокой скорбью воспринял весть о кончине академика Национальной академии наук Армении Рафаела Казаряна. Неоценимы заслуги Рафаела Казаряна в деле национального пробуждения 1988 года, духовного возрождения нашего народа и становления новонезависимой Республики... подробности »
Соболезнование Премьер-министра РА Сержа Саргсяна в связи с кончиной Альберта Ювуряна
С глубокой скорбью узнал о смерти Альберта Явуряна. Велика потеря. Ушел из жизни один из самых известных операторов кино 20-го века, который осуществил настоящий переворот в советском киноискусстве. Произведения Явуряна опередили свое время. Он сумел сломать... подробности »
Премьер-министр РА Серж Саргсян сегодня принял Генерального секретаря Совета Европы Терри Дэвиса. Премьер-министр приветствовал визит Генерального секретаря СЕ в нашу страну, подчеркнув, что для Армении чрезвычайно важно сотрудничество в рамках СЕ. Терри Дэвис с... подробности »