Երկուշաբթի, 20 Հոկտեմբերի 2014
Հովիկ Աբրահամյանը Իրանի Իսլամական Հանրապետություն կատարած պաշտոնական այցի շրջանակում իր կեցավայրում ընդունել է ԻԻՀ նավթի նախարար Բիջան Նամդար Զանգանեհին: Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցները քննարկել են ոլորտում իրականացվող ծրագրերը և դրանց հեռանկարները: Կողմերը... մանրամասն »
Կայացել է Հայաստանի վարչապետի և Իրանի նախագահի հանդիպումը
Իրանի Իսլամական Հանրապետության նախագահի նստավայրում այսօր կայացել է ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի և ԻԻՀ նախագահ Հասան Ռոհանիի հանդիպումը։ ՀՀ կառավարության ղեկավարը նշել է, որ Իրան կատարած պաշտոնական այցը կնպաստի հայ-իրանական տնտեսական կապերի աշխուժացմանը, նոր... մանրամասն »
Թեհրանում Հովիկ Աբրահամյանը հանդիպել է ԻԻՀ արտգործնախարարին
ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը Իրանի Իսլամական Հանրապետություն կատարած պաշտոնական այցի շրջանակում հանդիպել է ԻԻՀ արտաքին գործերի նախարար Մոհամմադ Զաֆադ Զարիֆի հետ: Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են տարածաշրջանային խնդիրներին և երկկողմ համագործակցությանը վերաբերող... մանրամասն »
ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի և ԻԻՀ առաջին փոխնախագահ Էսհաղ Ջահանգիրիի համատեղ հայտարարությունը ԶԼՄ-ների համար
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը և Իրանի Իսլամական Հանրապետության առաջին փոխնախագահ Էսհաղ Ջահանգիրին հանդիպումից հետո լրագրողների համար համատեղ հայտարարություն են արել հանդիպման արդյունքների վերաբերյալ: Վարչապետ Աբրահամյանը նշել է, որ Իրանի... մանրամասն »
Սկսվել է ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի պաշտոնական այցն Իրանի Իսլամական Հանրապետություն
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն Իրանի Իսլամական Հանրապետության առաջին փոխնախագահ Էսհաղ Ջահանգիրիի հրավերով ժամանել է Իրան: Թեհրանի «Մեհրաբաղ» օդանավակայանում պաշտոնական դիմավորման արարողությունից հետո վարչապետ Աբրահամյանի գլխավորած պատվիրակությունն ուղևորվել է... մանրամասն »

Овик Абраамян в рамках официального визита в Исламскую Республику Иран в своей резиденции принял Министра нефти ИРИ Биджана Намдара Зангане. В ходе встречи собеседники обсудили осуществляемые в сфере программы и их перспективы. Стороны указали на важность углубления... подробности »
Состоялась встреча Премьер-министра Армении и Президента Ирана
В резиденции Президента Исламской Республики Иран сегодня состоялась встреча Премьер-министра РА Овика Абраамяна и Президента ИРИ Хасана Рухани. Глава Правительства РА отметил, что совершенный в Иран официальный визит будет способствовать активизации армяно-иранских... подробности »
В Тегеране Овик Абраамян встретился с Министром иностранных дел ИРИ
Премьер-министр РА Овик Абраамян в рамках официального визита в Исламскую Республику Иран встретился с Министром иностранных дел ИРИ Мохаммадом Джавадом Зарифом. В ходе встречи были обсуждены вопросы, относящиеся к региональным проблемам и двустороннему... подробности »
Совместное заявление Премьер-министра РА Овика Абраамяна и Первого заместителя Президента ИРИ Эсхаха Джахангири для СМИ
Премьер-министр Республики Армения Овик Абраамян и Первый заместитель Президента Исламской Республики Иран Эсхах Джахангири после встречи сделали заявление по итогам встречи. Премьер-министр Абраамян отметил, что в ходе встречи с Первым заместителем Президента... подробности »
Начался официальный визит Премьер-министра Овика Абраамяна в Исламскую Республику Иран
Премьер-министр Овик Абраамян по приглашению Первого заместителя Президента Исламской Республики Иран Эсхаха Джахангири прибыл в Иран. После официальной церемонии встречи в Тегеранском аэропорту «Мехрабах» возглавляемая Премьер-министром делегация... подробности »