Հինգշաբթի, 2 Հոկտեմբերի 2014
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի նախագահությամբ կառավարությունում տեղի է ունեցել ՀՀ տնտեսական ոլորտը կարգավորող իրավական ակտերի բարեփոխումների խորհրդի հերթական նիստը: Հաստատված օրակարգի համաձայն՝ նիստում քննարկվել են «Օրենսդրության կարգավորման ազգային կենտրոն»... մանրամասն »
Վարչապետը մասնակցել է Ելփին համայնքի 186-ամյակին նվիրված միջոցառմանը
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն այցելել է Վայոց ձորի մարզ՝ մասնակցել Ելփին համայնքի 186-ամյակի կապակցությամբ կազմակերպված միջոցառմանը: Կառավարության ղեկավարը ծաղիկներ է դրել Հայրենական Մեծ պատերազմում և Արցախյան հերոսամարտում զոհվածների հիշատակը հավերժացնող... մանրամասն »
Կառավարությունը հավանություն է տվել Եվրասիական տնտեսական միությանն անդամակցելու պայմանագրի նախագծին
Այսօր տեղի է ունեցել ՀՀ կառավարության հերթական նիստը, որը վարել է ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը: ՀՀ կառավարությունը հավանություն է տվել «Հայաստանի Հանրապետության՝ «Եվրասիական տնտեսական միության մասին» 2014թ. մայիսի 29-ի պայմանագրին միանալու մասին» պայմանագրի... մանրամասն »

В Правительстве обсуждены законодательные реформы налоговой сферы
Под председательством Премьер-министра Овика Абраамяна в Правительстве состоялось очередное заседание Совета по реформам правовых актов, регулирующих экономическую сферу РА. Согласно утвержденной повестке дня, на заседании были обсуждены разработанные офисом по... подробности »
Премьер-министр принял участие в мероприятии, посвященном 186-летию общины Елпин
Премьер-министр Овик Абраамян посетил Вайоц Дзорскую область, принял участие в мероприятии, организованном по случаю 186-летия общины Елпин. Глава Правительства возложил цветы к памятнику, увековечивающему память погибших в Великой Отечественной войне и Арцахской... подробности »
Правительство одобрило проект Договора о вступлении в Евразийский экономический союз
Сегодня состоялось очередное заседание Правительства РА, которое вел Премьер-министр РА Овик Абраамян. Правительство РА одобрило проект Договора о присоединении Республики Армения к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года и, как устанавливает... подробности »