Կառավարությունն իր ողջ գործիքակազմով աջակցելու է ՓՄՁ-ների զարգացմանը. Հովիկ Աբրահամյան
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը կառավարությունում հանդիպել է փոքր և միջին ձեռնարկատիրության ներկայացուցիչներին: Հանդիպմանը ներկա են եղել նաև ՀՀ Ազգային ժողովի փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանը, ՀՀ փոխվարչապետ, տարածքային կառավարման նախարար Արմեն Գևորգյանը, ՀՀ ֆինանսների,... մանրամասն »
Հայաստանը և Եվրոպական միությունը կշարունակեն խորացնել համագործակցությունը
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն այսօր ընդունել է Հայաստանում Եվրոպական միության պատվիրակության ղեկավար, ԵՄ դեսպան Տրայան Հրիսթեային: Վարչապետ Աբրահամյանն ընդգծել է, որ նոր ձևավորված կառավարությունը շարունակելու է ակտիվ համագործակցությունը ԵՄ-ի հետ և գործնական քայլեր... մանրամասն »
Վարչապետն այցելել է Կոշ համայնք
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը Առողջապահության և Աշխատանքի ու սոցիալական հարցերի նախարարներ Արմեն Մուրադյանի և Արտեմ Ասատրյանի, Արագածոտնի մարզպետ Սարգիս Սահակյանի ուղեկցությամբ այցելել է Կոշ համայնք: Կառավարության ղեկավարը նախ եղել է համայնքի «Արմենակ և Աննա... մանրամասն »
Վարչապետն ընդունել է Նորվեգիայի նորանշանակ դեսպանին
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն այսօր ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Նորվեգիայի Թագավորության նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան Լեյդուլվ Ատլե Նամտվեդտին (նստավայրը՝ Մոսկվա): Կառավարության ղեկավարը շնորհավորել է դեսպանին դիվանագիտական առաքելությունն... մանրամասն »
Վարչապետը շարունակում է շնորհավորական ուղերձներ ստանալ
ՀՀ վարչապետի պաշտոնում նշանակվելու առթիվ շարունակվում են Հովիկ Աբրահամյանին ուղղված շնորհավորանքները տարբեր պետությունների նախագահներից, ԱԺ նախագահներից, վարչապետներից և միջազգային կազմակերպությունների ղեկավարներից: ՀՀ կառավարության ղեկավարի պաշտոնն ստանձնելու... մանրամասն »

Пятница, 16 Май 2014
Премьер-министр Овик Абраамян в Правительстве встретился с представителями малых и средних предприятий. На встрече также присутствовали Заместитель Председателя Национального Собрания РА Эрмине Нагдалян, Вице-премьер-министр, Министр территориального управления РА... подробности »
Армения и Европейский союз продолжат углублять сотрудничество
Премьер-министр Овик Абраамян сегодня принял руководителя делегации Европейского союза в Армении, посла ЕС Траяна Христеа. Премьер-министр Абраамян подчеркнул, что сформированное новое Правительство продолжит активное сотрудничество с ЕС и осуществление... подробности »
Премьер-министр посетил общину Кош
Премьер-министр Овик Абраамян в сопровождении Министра здравохранения РА Армена Мурадяна, Министра труда и социальных вопросов РА Артема Асатряна, губернатора Арагацотнской области Саркиса Саакяна посетил общину Кош. Глава Правительства в общине сперва побывал в... подробности »
Премьер-министр принял новоназначенного посла Норвегии
Премьер-министр Овик Абраамян сегодня принял новоназначенного Чрезвычайного и полномочного посла Королевства Норвегия в Республике Армения Лейдульва Атле Намтведта (резиденция – в Москве). Глава Правительства поздравил посла с началом дипломатической миссии и... подробности »
Премьер-министр продолжает получать поздравительные послания
В связи с назначением на должность Премьер-министра РА продолжают поступать адресованные Овику Абраамяну поздравления от президентов, председателей парламентов, премьер-министров различных государств и руководителей международных организаций. В связи со... подробности »