Վարչապետը մասնակցել է Հաղթանակի և խաղաղության տոնին նվիրված միջոցառմանը
Այսօր՝ մայիսի 9-ին, հայ ժողովուրդը նշում է Հայրենական մեծ պատերազմում տարած հաղթանակի 69-րդ տարեդարձը և Շուշիի ազատագրման 22-ամյակը: Հաղթանակի և խաղաղության տոնի առթիվ կազմակերպված միջոցառմանը մասնակցելու նպատակով վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն այսօր օրենսդիր և գործադիր... մանրամասն »
Անվանի արվեստագետ Կոնստանտին Օրբելյանի հուղարկավորությունը կկայանա մայիսի 11-ին
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի նախագահությամբ կառավարությունում կայացել է ԽՍՀՄ և ՀԽՍՀ ժողովրդական արտիստ Կոնստանտին Օրբելյանի մահվան կապակցությամբ ՀՀ վարչապետի որոշմամբ ստեղծված թաղման կառավարական հանձնաժողովի նիստը: Նիստում որոշվել է, որ մեծ արտիստի վերջին հրաժեշտի... մանրամասն »

Премьер-министр принял участие в мероприятии, посвященном Празднику Победы и мира
Сегодня, 9 мая, армянский народ отмечает 69-ю годовщину Победы в Великой Отечественной войне и 22-летие освобождения Шуши. С целью участия в мероприятии, организованном по случаю Дня Победы и мира, Премьер-министр Овик Абраамян сегодня в сопровождении членов... подробности »
Похороны известного деятеля искусств Константина Орбеляна состоятся 11 мая
Под председательством Премьер-министра Овика Абраамяна в Правительстве состоялось заседание созданной решением Премьер-министра РА правительственной комиссии по организации похорон народного артиста СССР и Арм. ССР Константина Орбеляна. На заседании было решено,... подробности »