Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի որոշմամբ Արամ Օրբելյանն ազատվել է Հայաստանի Հանրապետության արդարադատության նախարարի տեղակալի պաշտոնից՝ իր դիմումի համաձայն: ՀՀ վարչապետի մեկ այլ որոշմամբ Արսեն Մկրտչյանը նշանակվել է Հայաստանի Հանրապետության... մանրամասն »
Երկրապահը մեր հզոր բանակի հիմքն է. Հովիկ Աբրահամյան
Երկրապահի օրվա կապակցությամբ ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն այցելել է Եռաբլուր պանթեոն՝ հարգանքի տուրք մատուցել զոհված ազատամարտիկների հիշատակին: Կառավարության ղեկավարը ծաղիկներ է դրել Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության հիմնադիր Աշոտ Նավասարդյանի, Սպարապետ... մանրամասն »
Նոր կառավարության ծրագիրն իրատեսական է լինելու
Այսօր տեղի է ունեցել ՀՀ նորակազմ կառավարության առաջին նիստը, որը վարել է ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը: Բացելով նիստը, վարչապետը դիմել է ներկաներին. «Կառավարությունն ամբողջովին ձևավորվել է, և ես շնորհավորում եմ բոլորիս: Մենք աշխատում ենք ծրագրի վրա, պետք է քսան օրվա... մանրամասն »

Решением Премьер-министра Республики Армения Овика Абраамяна Арам Орбелян освобожден от должности заместителя Министра юстиции Республики Армения согласно его заявлению. Другим решением Премьер-министра РА Арсен Мкртчян назначен заместителем Министра юстиции... подробности »
Овик Абраамян: Еркрапа является основой нашей мощной армии
По случаю Дня Еркрапа Премьер-министр РА Овик Абраамян посетил пантеон Ераблур, отдал дань уважения памяти погибших азатамартиков. Глава Правительства возложил цветы к могилам основателя Республиканской партии Армении Ашота Навасардяна, спарапета Вазгена Саркисяна,... подробности »
Программа нового Правительства будет реалистичной
Сегодня состоялось первое заседание Правительства РА в новом составе, которое вел Премьер-министр РА Овик Абраамян. Открывая заседание, Премьер-министр обратился к присутствующим: «Правительство полностью сформировано, и я поздравляю всех нас. Мы работаем над... подробности »