Հինգշաբթի, 4 Հոկտեմբերի 2012
Այսօր տեղի է ունեցել ՀՀ կառավարության նիստ, որը վարել է ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը։ Բացելով նիստը` վարչապետը դիմել է ներկաներին. «Այսօրվա նիստը ցանկանում եմ սկսել մի քանի հանձնարարականից։ Առաջինը վերաբերում է մեր գերատեսչությունների ներքո գործող... մանրամասն »
Ղեկավարվելով Հայաստանի Հանրապետության Նախագահի 1997 թվականի մայիսի 6-ի ՆՀ-728 հրամանագրի 1.7-րդ կետով՝ Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի որոշմամբ Գագիկ Ստեփանյանն ազատվել է Հայաստանի Հանրապետության Գեղարքունիքի մարզպետի տեղակալի պաշտոնից։ ՀՀ վարչապետի... մանրամասն »
Կառավարությունը լրացուցիչ ջանքեր է գործադրում գյուղատնտեսությունը զարգացնելու համար. Տիգրան Սարգսյան
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը մասնակցել է Ֆրութֆուլ Արմենիա 8-րդ համաժողովի բացմանը, որի ընթացքում քննարկվելու են հայկական գինու արտադրության զարգացմանն առնչվող հարցեր: Ողջունելով համաժողովի մասնակիցներին` Տիգրան Սարգսյանը նշել է, որ այս միջոցառումը բացառիկ... մանրամասն »
Ղեկավարվելով Հայաստանի Հանրապետության Նախագահի 2007 թվականի հուլիսի 18-ի ՆՀ-174-Ն հրամանագրով սահմանված կարգի 121-րդ կետի 6-րդ ենթակետով՝ Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի որոշմամբ Դավիթ Կարապետյանը նշանակվել է Հայաստանի Հանրապետության սփյուռքի նախարարի... մանրամասն »
Շվեյցարացի պատգամավորների հետ քննարկվել են հայ-շվեյցարական հարաբերությունների զարգացմանն առնչվող հարցեր
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն ընդունել է Շվեյցարական Համադաշնության Դաշնային Ժողովի Շվեյցարիա-Հայաստան խորհրդարանական խմբի անդամներին: Հանդիպմանը ներկա է եղել նաև Հայաստանում Շվեյցարիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Կոնստանտին Օբոլենսկին: Ողջունելով հյուրերին... մանրամասն »

Министры должны лично контролировать выполнение налоговых обязательств
Сегодня состоялось заседание Правительства Республики Армения, которое вел Премьер-министр Армении Тигран Саркисян. Открывая заседание, Премьер-министр обратился к присутствующим: «Сегодняшнее заседание хочу начать с нескольких поручений. Первое относится к... подробности »
Руководствуясь пунктом 1.7 указа Президента Республики Армения УП-728 от 6 мая 1997 года, решением Премьер-министра Республики Армения Тиграна Саркисяна Гагик Степанян освобожден от должности заместителя губернатора Гегаркуникской области Республики Армения. Другим... подробности »
Тигран Саркисян: Правительство предпринимает дополнительные усилия для развития сельского хозяйства
Премьер-министр Тигран Саркисян принял участие в открытии 8-й конференции «Фрутфул Армения», в ходе которой будут обсуждены вопросы, касающиеся развития производства армянского вина. Приветствуя участников конференции, Тигран Саркисян отметил, что это... подробности »
Руководствуясь подпунктом 6 пункта 121 порядка, установленного указом Президента Республики Армения УП-174-Н от 18 июля 2007 года, решением Премьер-министра Республики Армения Тиграна Саркисяна Давид Карапетян назначен заместителем Министра диаспоры Республики Армения.... подробности »
Со швейцарскими депутатами обсуждены вопросы, касающиеся развития армяно-швейцарских отношений
Премьер-министр Тигран Саркисян принял членов парламентской группы Швейцария-Армения Федерального Собрания Швейцарской Конфедерации. На встрече также присутствовал Чрезвычайный и полномочный посол Швейцарии в Армении Константин Оболенский. Приветствуя гостей в... подробности »