Հինգշաբթի, 17 Ապրիլի 2008
Ներկայացնելով նորանշանակ նախարար Արմեն Գրիգորյանին և շնորհավորելով ու հաջողություններ բարեմաղթելով նրան, կառավարության ղեկավարը նշել է. «Մենք բոլորս գիտակցում ենք, որ սա պարտականություն է, բայց մյուս կողմից էլ բացառիկ հնարավորություն` ծառայելու սեփական ժողովրդին։... մանրամասն »
Ներկայացնելով ՀՀ արդարադատության նախարար Գևորգ Դանիելյանին, ՀՀ վարչապետը բարձր է գնահատել նրա մասնագիտական ունակություններն ու մարդկային արժանիքները, նշելով, որ այդ ամենը նա ձեռք է բերել իր երկարատև աշխատանքի շնորհիվ: Վարչապետը համոզմունք է հայտնել, որ այն խնդիրները,... մանրամասն »
ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր այցելել է ՀՀ գյուղատնտեսության, արդարադատության, սպորտի և երիտասարդության նախարարություններ և նորանշանակ նախարարներ Դավիթ Լոքյանին, Գևորգ Դանիելյանին և Արմեն Գրիգորյանին ներկայացրել հիշյալ նախարարությունների աշխատակազմերին:... մանրամասն »
ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի որոշմամբ Կարինե Խոդիկյանն ազատվել է ՀՀ մշակույթի նախարարի տեղակալի պաշտոնից:
ՀՀ վարչապետի պաշտոնում նշանակվելու առիթով, Տիգրան Սարգսյանին շնորհավորել է Հունաստանի Հանրապետության վարչապետ Կոստաս Կարամանլիսը: Ուղերձում, մասնավորապես, ասված է. «Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի պաշտոնում Ձեր նշանակման կապակցությամբ, հղում եմ Ձեզ իմ ամենաջերմ... մանրամասն »
Այսօր տեղի է ունեցել ՀՀ կառավարության նիստ, որը վարել է ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը: Մինչ նիստն սկսելը, վարչապետը նախ շնորհավորել է ՀՀ կառավարության նորանշանակ անդամներին` պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանին, արդարադատության նախարար Գեորգ Դանիելյանին, արտաքին... մանրամասն »
ՀՀ վարչապետի պաշտոնում նշանակվելու առիթով, Տիգրան Սարգսյանին շնորհավորական ուղերձ է հղել արգենտինահայ գործարար Էդուարդո Էռնեկյանը: Ուղերձում, մասնավորապես, ասված է. «Հարգելի պարոն Սարգսյան, Շնորհավորում եմ Ձեզ Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի պաշտոնում... մանրամասն »

Четверг, 17 Апрель 2008
Представляя новоназначенного министра Армена Григоряна, поздравляя его и желая ему успехов, глава Правительства отметил: « Мы все осознаем, что это обязанность, но с другой стороны и исключительная возможность для служения своему народу. И ваша сфера – сфера спорта... подробности »
Представляя Министра юстиции РА Геворга Даниеляна, Премьер-министр РА высоко оценил его профессиональные способности и человеческие качества, отметив, что все это он приобрел благодаря своей длительной работе. Премьер-министр выразил уверенность, что те задачи,... подробности »
Премьер-министр РА Тигран Саркисян сегодня посетил министерства сельского хозяйства, юстиции, спорта и по делам молодежи и представил аппаратам указанных министерств новоназначеных министров Давида Локяна, Геворга Даниеляна и Армена Григоряна. Представляя аппарату... подробности »
Решением Премьер-министра РА Тиграна Саркисяна Карине Ходикян освобождена от должности заместителя Министра культуры РА.
C назначением на должность Премьер-министра РА Тиграна Саркисяна поздравил Премьер-министр Греческой Республики Костас Караманлис. В послании, в частности, говорится: « В связи с Вашим назначением на должность Премьер-министра Республики Армения направляю Вам свои... подробности »
В связи с назначением на должность Премьер-министра РА Тиграну Саркисяну направил поздравительное послание аргентинский бизнесмен армянского происхождения Эдуардо Эрнекян. В послании, в частности, говорится: « Уважаемый господин Саркисян, Поздравляю Вас с... подробности »