Ղեկավարվելով ՀՀ նախագահի 2007թ. հուլիսի 18-ի «ՀՀ կառավարության և նրան ենթակա պետական կառավարման և այլ մարմինների գործունեության կազմակերպման կարգը սահմանելու մասին» ՆՀ-174-Ն հրամանագրով սահմանված կարգի 6-րդ կետով, ՀՀ վարչապետ Սերժ Սարգսյանի որոշմամբ, վարչապետի ս.թ.... մանրամասն »
ՀՀ վարչապետ Սերժ Սարգսյանը հոկտեմբերի 17-ին կմեկնի Ամերիկայի Միացյալ Նահանգներ: Վարչապետի գլխավորած պատվիրակության կազմում են ՀՀ ֆինանսների և էկոնոմիկայի, Առևտրի և տնտեսական զարգացման, Գյուղատնտեսության նախարարները, ՀՀ նախագահի տնտեսական հարցերով գլխավոր խորհրդականը,... մանրամասն »
Այսօր ՀՀ կառավարությունում տեղի է ունեցել «Հազարամյակի մարտահրավեր» հիմնադրամ-Հայաստան» ՊՈԱԿ-ի կառավարման խորհրդի նիստ, որը վարել է խորհրդի նախագահ, ՀՀ վարչապետ Սերժ Սարգսյանը: Օրակարգի հարցերի թվում քննարկվել և հաստատվել են Ոռոգվող գյուղատնտեսություն ենթածրագրի... մանրամասն »
ՀՀ վարչապետ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է աշխարհահռչակ սցենարիստ, գրող և նկարիչ Տոնինո Գուերային, որը տիկնոջ` թարգմանչուհի Լոռա Գուերայի հետ Հայաստանում է գտնվում Երևանում «Տոնինո Գուերան և իր ընկերները» խորագրով մշակութային օրերի անցկացման կապակցությամբ: Նրան... մանրամասն »
ՀՀ վարչապետ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է Համաշխարհային հայկական կոնգրեսի և Ռուսաստանի հայերի միության նախագահ Արա Աբրահամյանի գլխավորած պատվիրակությանը: Ողջունելով պատվիրակության անդամներին` վարչապետը նշել է, որ Հայաստանում մշտապես հետաքրքրությամբ են հետևում... մանրամասն »
ՀՀ վարչապետ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է ՖԻՖԱ-ի նախագահ Յոզեֆ Բլատերին և ՈՒԵՖԱ-ի նախագահ Միշել Պլատինիին: Հանդիպմանը մասնակցել են նաև ՖԻՖԱ-ի Եվրոպական երկրների զարգացման մենեջեր Եվա Պասկելը, ՀՀ սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարար Արմեն Գրիգորյանը, Հայաստանի... մանրամասն »

Вторник, 16 Октябрь 2007
Сегодня в Правительстве РА состоялось заседание Совета управления ГНКО « Фонд « Вызов тысячелетия-Армения », которое вел председатель Совета, Премьер-министр РА Серж Саргсян. В числе вопросов повестки дня были обсуждены и утверждены результаты совмещенной... подробности »
Премьер-министр РА Серж Саргсян сегодня принял президента Всемирного армянского конгресса и Союза армян России Ара Абрамяна и возглавляемую им делегацию. Приветствуя членов делегации, Премьер-министр отметил, что в Армении всегда с интересом следят за деятельностью... подробности »
Премьер-министр РА Серж Саргсян сегодня принял всемирно известного сценариста, писателя и художника Тонино Гуэрру, который вместе с супругой, переводчицей Лорой Гуэрра находится в Ереване в связи с проводимыми днями культуры под названием « Тонино Гуэрра и его друзья... подробности »
Руководствуясь пунктом 6 порядка, установленного указом Президента РА УП-174-Н « Об установлении порядка организации деятельности Правительства РА и подчиненных ему органов государственного управления и других органов » от 18 июля 2007 года, решением Премьер-министра РА... подробности »
Премьер-министр РА Серж Саргсян 17 октября отбывает в Соединенные Штаты Америки. В составе возглавляемой Премьер-министром делегации – Министр финансов и экономики РА, Министр торговли и экономического развития РА, Министр сельского хозяйства РА, главный советник... подробности »
Премьер-министр РА Серж Саргсян сегодня принял президента ФИФА Йозефа Блаттера и президента УЕФА Мишеля Платини. Во встрече также приняли участие менеджер развития европейских стран ФИФА Ева Паскель, Министр спорта и по делам молодежи РА Армен Григорян, президент... подробности »