Ուրբաթ, 27 Հոկտեմբերի 2006
Այսօր տեղի է ունեցել ՀՀ կառավարության բարեգործական ծրագրերի համակարգման հանձնաժողովի հերթական նիստը, որը վարել է հանձնաժողովի նախագահ Ս. Տեր-Սիմոնյանը: Հանձնաժողովը քննարկել է 23 բարեգործական ծրագիր: Մասնավորապես, քննարկվել և հաստատվել են «Հայաստան» համահայկական... մանրամասն »
ՀՀ վարչապետ Անդրանիկ Մարգարյանն այսօր ընդունել է Հայաստանում Ֆրանսիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Անրի Կյունիին, որն ավարտում է իր դիվանագիտական առաքելությունը մեր երկրում: Վարչապետը բարձր է գնահատել ՀՀ կառավարության հետ դեսպանի ավելի քան 4-ամյա համագործակցությունը և... մանրամասն »
ՀՀ վարչապետ Անդրանիկ Մարգարյանը, ՀՀ կառավարության անդամների հետ, այսօր այցելել է Եռաբլուր պանթեոն, հարգանքի տուրք մատուցել ՀՀ Ազգային Ժողովում 1999 թ. հոկտեմբերի 27-ի ոճրագործության հետևանքով զոհված պետական գործիչների հիշատակին:

Сегодня состоялось очередное заседание Комиссии по координации благотворительных программ Правительства РА, которое вел председатель Комиссии С. Тер-Симонян. Комиссия рассмотрела 23 благотворительные программы. В частности, были рассмотрены и утверждены... подробности »
Сегодня Премьер-министр РА Андраник Маргарян вместе с членами Правительства РА посетил пантеон Ераблур и почтил память государственных деятелей, погибших во время террористического акта 27 октября 1999 года в Национальном Собрании РА.
Премьер-министр РА Андраник Маргарян сегодня принял Чрезвычайного и Полномочного Посла Франции в Армении Анри Кюни, который завершает свою дипломатическую миссию в нашей стране. Премьер-министр высоко оценил более чем четырехлетнее сотрудничество посла с... подробности »