Հինգշաբթի, 26 Հունվարի 2017
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանի գլխավորությամբ կառավարությունում այսօր տեղի է ունեցել հերթական խորհրդակցությունը, որի ընթացքում քննարկվել են ՀՀ Արագածոտնի և ՀՀ Տավուշի մարզերից ներկայացված ներդրումային ծրագրերի փաթեթները: Արագածոտնի մարզից ստացված ծրագրերը վերաբերում... մանրամասն »
Կառավարությունը հավանություն կտա յուրաքանչյուր ծրագրի, որը կարող է Գյումրիում միջավայր, տրամադրություն փոխել, աշխատատեղ ստեղծել. վարչապետ
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն ընդունել է Գյումրիում գործունեություն ծավալող տնտեսվարողներին, լսել նրանց խնդիրները և առաջարկությունները՝ գործարար միջավայրի բարելավման հետ կապված: Տնտեսվարողները կառավարության ղեկավարին են ներկայացրել իրենց ծրագրերը՝ զբոսաշրջության,... մանրամասն »
Վարչապետը կարևորել է հայ-չինական տնտեսական համագործակցության ակտիվացումը
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն այսօր ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Թիան Էրլունին: Զրուցակիցները քննարկել են երկու երկրների միջև տնտեսական գործակցության ակտիվացմանը վերաբերող հարցեր: Կողմերը... մանրամասն »
Աշխատանքներ կիրականացվեն հայ-ռուսական ներդրումային հիմնադրամի ձևավորման մեկնարկն ապահովելու համար
Այսօր տեղի է ունեցել ՀՀ կառավարության հերթական նիստը, որը վարել է ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը: Նախքան օրակարգային հարցերի քննարկումը վարչապետը մի շարք հանձնարարականներ է տվել: Առաջին հանձնարարականը վերաբերել է ՌԴ այցի ընթացքում ձեռք բերված... մանրամասն »

Четверг, 26 Январь 2017
Под председательством Премьер-министра Карена Карапетяна в Правительстве сегодня состоялось очередное совещание, в ходе которого были обсуждены пакеты инвестиционных программ, представленные из Арагацотнской и Тавушской областей РА. Полученные из Арагацотнской... подробности »
Премьер-министр: Правительство одобрит любую программу, которая может изменить в Гюмри среду и настроение, создать рабочие места
Премьер-министр Карен Карапетян принял представителей осуществляющих в Гюмри деятельность хозяйствующих субъектов, выслушал их проблемы и предложения, связанные с улучшением бизнес-среды. Представители хозяйствующих субъектов представили Главе Правительства свои... подробности »
Премьер-министр отметил важность активизации армяно-китайского экономического сотрудничества
Премьер-министр Карен Карапетян сегодня принял Чрезвычайного и полномочного посла Китайской Народной Республики в Республике Армения Тянь Эрлуна. Собеседники обсудили вопросы, касающиеся активизации экономического сотрудничества между двумя странами. Стороны... подробности »
Будут осуществлены работы для обеспечения начала формирования армяно-российского инвестиционного фонда
Сегодня состоялось очередное заседание Правительства РА, которое вел Премьер-министр РА Карен Карапетян. Перед обсуждением вопросов повестки дня Премьер-министр дал ряд поручений. Первое поручение касалось реализации договоренностей, достигнутых в ходе визита в РФ.... подробности »