Ուրբաթ, 18 Նոյեմբերի 2016
Վարչապետն ընդունել է Իրանի էկոնոմիկայի և ֆինանսների փոխնախարար, գլխավոր մաքսատան պետ Մասուդ Քարբասիանին
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն այսօր ընդունել է Իրանի Իսլամական Հանրապետության էկոնոմիկայի և ֆինանսների փոխնախարար, գլխավոր մաքսատան պետ Մասուդ Քարբասիանի գլխավորած պատվիրակությանը: «Իրանի Իսլամական Հանրապետությունը Հայաստանի Հանրապետության ոչ միայն բարեկամ... մանրամասն »
Քննարկվել են ՀՀ կառավարության և Եվրոպական ներդրումային բանկի միջև համագործակցության զարգացման ուղղությունները
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն ընդունել է Եվրոպական ներդրումային բանկի (ԵՆԲ) փոխնախագահ Յան Վապավուրիի գլխավորած պատվիրակությանը: Վարչապետը բարձր է գնահատել ԵՆԲ-ի հետ համագործակցությունը և կարևորել տարբեր ոլորտներում ԵՆԲ-ի համաֆինանսավորմամբ իրականացված ու դեռևս... մանրամասն »
Վարչապետը հանձնարարել է տեսչական ստուգումներ իրականացնելիս առաջնորդվել տեսուչ-տնտեսվարող սուբյեկտ համագործակցության սկզբունքով. տեսուչը պետք է դիտարկվի ոչ թե որպես «վերահսկող», այլ «աջակցող»
Այսօր տեղի է ունեցել ՀՀ կառավարության նիստը, որը վարել է ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը: Նախքան օրակարգային հարցերի քննարկումը ՀՀ վարչապետը մի շարք հանձնարարականներ է տվել: Տեսչական ստուգումների վերաբերյալ գործադիրի ղեկավարը հանձնարարական է տվել Արդարադատության,... մանրամասն »

Пятница, 18 Ноябрь 2016
Премьер-министр принял заместителя министра экономики и финансов, начальника главной таможни Ирана Масуда Карбасиана
Премьер-министр Карен Карапетян сегодня принял делегацию во главе с заместителем министра экономики и финансов, начальником главной таможни Исламской Республики Иран Масудом Карбасианом. «Исламская Республика Иран для Республики Армения не только дружественная... подробности »
Обсуждены направления развития сотрудничества между Правительством РА и Европейским инвестиционным банком
Премьер-министр Карен Карапетян принял делегацию, возглавляемую вице-президентом Европейского инвестиционного банка (ЕИБ) Яном Вапавуори. Премьер-министр высоко оценил сотрудничество с ЕИБ и отметил важность осуществленных и находящихся в процессе реализации при... подробности »
Премьер-министр поручил при осуществлении инспекционных реформ руководствоваться принципом сотрудничества инспектор – хозяйствующий субъект: инспектор должен рассматриваться не как «контролирующий», а как «содействующий»
Сегодня состоялось заседание Правительства РА, которое вел Премьер-министр РА Карен Карапетян. Перед тем как перейти к обсуждению вопросов повестки дня, Премьер-министр дал ряд поручений. Касательно инспекционных реформ Глава Правительства дал поручения министрам... подробности »