Վարչապետն ընդունել է Հանրային խորհրդի անդամներին
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունել է Հանրային խորհրդի անդամներին՝ խորհրդի նախագահ Վազգեն Մանուկյանի գլխավորությամբ: Հանրային խորհրդի անդամները վարչապետին են ներկայացրել ՀՀ սահմանամերձ համայնքներ, մասնավորապես, Տավուշի մարզի Ներքին Կարմիրաղբյուր, Այգեպար, Կոթի և... մանրամասն »
Շահագործման է հանձնվել Սոցիալական բնակարանային ֆոնդի հերթական շենքը
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը ներկա է գտնվել Երևանի Թբիլիսյան խճուղի 3/14 հասցեում գտնվող Սոցիալական բնակարանային ֆոնդի հերթական շենքի բնակարանների հանձնման արարողությանը: Կառավարության ղեկավարը շրջել է շենքով՝ ծանոթացել կատարված աշխատանքներին և բնակարանային... մանրամասն »
Քննարկվել են էներգետիկ ոլորտի զարգացման հեռանկարները
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի գլխավորությամբ կառավարությունում տեղի է ունեցել Հայաստանի էներգետիկ ոլորտի խնդիրներին և զարգացման հեռանկարներին նվիրված խորհրդակցություն: Մասնավորապես, քննարկվել է ՀՀ էներգետիկ համակարգի նվազագույն ծախսերով զարգացման ծրագիրը, որը... մանրամասն »

Суббота, 27 Декабрь 2014
Премьер-министр Овик Абраамян принял членов Общественного совета во главе с председателем Совета Вазгеном Манукяном. Члены Общественного совета представили Премьер-министру детали визита, совершенного в приграничные общины РА, в частности, в села Неркин Кармирахпюр,... подробности »
Сдано в эксплуатацию очередное знание Социального жилищного фонда
Премьер-министр Овик Абраамян присутствовал на церемонии сдачи квартир очередного здания Социального жилищного фонда, находящегося в Ереване по адресу: Тбилисское шоссе 3/14. Глава Правительства обошел здание, ознакомился с выполненными работами и жилищными условиями.... подробности »
Обсуждены перспективы развития энергетической сферы
Под председательством Премьер-министра Овика Абраамяна в Правительстве состоялось совещание, посвященное проблемам и перспективам развития энергетической сферы. В частности, была обсуждена программа развития энергетической сферы РА минимальными расходами, которая... подробности »