Հայաստանի և Վրաստանի վարչապետները նախաստորագրել են «Բարեկամության» կամուրջի կառուցման համաձայնագիրը
ՀՀ վարչապետի՝ Վրաստան կատարած պաշտոնական այցի ավարտին Վրաստանի կառավարությունում այսօր նախաստորագրվել է համաձայնագիր «Հայաստանի Հանրապետության և Վրաստանի կառավարությունների միջև Հայաստանի Հանրապետության և Վրաստանի պետական սահմանի Բագրատաշեն-Սադախլո անցման կետի... մանրամասն »
Հայաստանի վարչապետը հանդիպել է Վրաստանի նախագահին
Վրաստանի նախագահի նստավայրում այսօր կայացել է Հայաստանի վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի և Վրաստանի նախագահ Գիորգի Մարգվելաշվիլիի առանձնազրույցը: Զրուցակիցները բարձր են գնահատել հայ-վրացական բարեկամական փոխհարաբերությունները և կարևորել դրանց շարունակական խորացումը:... մանրամասն »
ՀՀ վարչապետը Թբիլիսիում հանդիպել է Վրաստանի հայ համայնքի ներկայացուցիչներին
Վրաստան կատարած պաշտոնական այցի երկրորդ օրը Հայաստանի վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի գլխավորությամբ կառավարական պատվիրակության անդամներն այցելել են Թբիլիսիի «Հերոսների» հրապարակ և ծաղկեպսակ դրել հուշակոթողին: ՀՀ կառավարության ղեկավարը եղել է նաև Թբիլիսիի... մանրամասն »

Пятница, 12 Декабрь 2014
В конце официального визита Премьер-министра РА в Грузию в Правительстве Грузии сегодня было парафировано Соглашение между правительствами Республики Армения и Грузии о строительстве нового моста через реку Дебед на территории пункта пропуска Садахло-Баграташен на... подробности »
Премьер-министр Армении встретился с Президентом Грузии
В резиденции Президента Грузии сегодня состоялась беседа с глазу на глаз Премьер-министра Армении Овика Абраамяна и Президента Грузии Гиоргия Маргвелашвили. Собеседники высоко оценили армяно-грузинские дружественные взаимоотношения и указали на важность их... подробности »
Премьер-министр РА в Тбилиси встретился с представителями армянской общины Грузии
На второй день официального визита в Грузию члены правительственной делегации во главе с Премьер-министром Овиком Абраамяном в Тбилиси посетили площадь Героев и возложили венок к монументу. Глава Правительства РА побывал также в тбилисском квартале Авлабар, в... подробности »