Երեքշաբթի, 9 Դեկտեմբերի 2014
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի նախագահությամբ կառավարությունում տեղի է ունեցել Հայաստանի Հանրապետության անտառների վերականգնման և զարգացման հիմնադրամի (ԱՎԶՀ) հոգաբարձուների խորհրդի հերթական նիստը: Մեկ րոպե լռությամբ հիմնադրամի նախկին գործադիր տնօրեն Վլադիմիր... մանրամասն »
Վարչապետն ընդունել է «Նաիրիտ»-ի աշխատակիցներին
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունել է կառավարության շենքի առջև բողոքի ակցիա անցկացնող Երևանի «Նաիրիտ» գործարանի մի խումբ աշխատակիցների: Վարչապետը ևս մեկ անգամ լսել է նաիրիտցիների խնդիրները, նշել, որ դրանք լրացուցիչ կքննարկվեն կառավարությունում: Վարչապետն... մանրամասն »
Քննարկվել են հայ-ուրուգվայական համագործակցության զարգացմանն առնչվող հարցեր
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունել է Ուրուգվայի Արևելյան Հանրապետության փոխնախագահ, Սենատի նախագահ Դանիլո Աստորիին: Ողջունելով հյուրին կառավարությունում՝ վարչապետը նշել է, որ նման այցերը նպաստում են երկկողմ հարաբերությունների զարգացմանն ու ընդլայնմանը: Հովիկ... մանրամասն »

Исполнительным директором Фонда восстановления и развития лесов РА избран Юрий Джавадян
Под председательством Премьер-министра Овика Абраамяна в Правительстве состоялось очередное заседание Совета попечителей Фонда восстановления и развития лесов Республики Армения. Почтив минутой молчания память бывшего исполнительного директора Фонда Владимира... подробности »
Премьер-министр принял сотрудников «Наирит»-а
Премьер-министр Овик Абраамян принял группу сотрудников ереванского завода «Наирит», проводящих акцию протеста перед зданием Правительства. Премьер-министр еще раз выслушал их проблемы, отметил, что они будут дополнительно обсуждены в Правительстве.... подробности »
Обсуждены вопросы развития армяно-уругвайского сотрудничества
Премьер-министр Овик Абраамян принял Вице-президента, Председателя Сената Восточной Республики Уругвай Данило Астори. Приветствуя гостя в Правительстве, Премьер-министр отметил, что подобные визиты способствуют развитию и расширению двусторонних отношений. Овик... подробности »