Հինգշաբթի, 31 Հուլիսի 2014
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն այսօր ընդունել է ֆրանսիական «Վենսի գրուպ» շինարարական ընկերության տարածաշրջանային օպերատիվ տնօրեն Ժան-Լյուկ Բրիալի գլխավորած պատվիրակությանը: Հանդիպմանը ներկա էր նաև ընկերության հայազգի ներկայացուցիչ Ռոժե Տեր-Մեսրոպյանը:... մանրամասն »
ՀՀ վարչապետ. «Ամենակարևորը Հայաստան-Սփյուռք-Արցախ համատեղ ծրագրերի միջոցով մայր հայրենիքի հետ կապերի պահպանումն ու ամրապնդումն է»
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն այսօր ՀՀ կառավարության նիստերի դահլիճում հյուրընկալել է «Սփյուռք» ամառային դպրոցի մասնակիցներին: Դպրոցը կազմակերպվում է Սփյուռքի հայ համայնքներում ազգային ինքնության պահպանմանն ու հզորացմանը, երիտասարդների շրջանում հայոց լեզվի... մանրամասն »
Հայաստանը պահպանում է ՄԱԿ-ի մարդկային զարգացման ծրագրում ունեցած իր դիրքը
Այսօր տեղի է ունեցել ՀՀ կառավարության հերթական նիստը, որը վարել է ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը: Բացելով նիստը, վարչապետը դիմել է ներկաներին. «Մինչ օրակարգին անցնելը մի տեղեկություն եմ ցանկանում ներկայացնել ձեզ: Հուլիսի 24-ին Միավորված ազգերի կազմակերպության... մանրամասն »

Премьер-министр принял делегацию французской строительной компании «Венси груп»
Премьер-министр Овик Абраамян сегодня принял делегацию, возглавляемую оперативным региональным директором французской строительной компании «Венси груп» Жан-Люком Бриалем. На встрече присутствовал также представитель компании, армянин по происхождению Роже... подробности »
Премьер-министр РА: «Самое важное – сохранение и укрепление связей с родиной посредством совместных программ Армения-Диаспора-Арцах»
Премьер-министр Овик Абраамян сегодня в зале заседаний Правительства РА принял участников летней школы «Спюрк». Школа организована с целью сохранения и укрепления национальной самобытности в армянских общинах Диаспоры, повышения уровня знания армянского языка в... подробности »
Армения сохраняет свою позицию в программе человеческого развития ООН
Сегодня состоялось очередное заседание Правительства РА, которое вел Премьер-министр РА Овик Абраамян. Открывая заседание, Премьер-министр обратился к присутствующим: «Перед тем, как перейти к повестке дня, хочу представить вам одну информацию. 24 июля программа... подробности »