Ուրբաթ, 4 Հուլիսի 2014
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն այցելել է Ծաղկաձոր, որտեղ ներկա է գտնվել «Արի տուն» ծրագրի 2-րդ փուլի փակման արարողությանը: Վարչապետը զրուցել է «Արի տուն» ծրագրով հայրենիք ժամանած սփյուռքահայ պատանիների հետ, ովքեր իրենց տպավորություններով են կիսվել ճամբարի և... մանրամասն »
Գրողների միության հիմնադրման 80-ամյակի առթիվ մի խումբ գրողներ պարգևատրվել են ՀՀ վարչապետի հուշամեդալով
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն այսօր Հակոբ Պարոնյանի անվան երաժշտական կոմեդիայի պետական թատրոնում մասնակցել է Հայաստանի գրողների միության (ՀԳՄ) հիմնադրման 80-ամյա հոբելյանին նվիրված հանդիսավոր միջոցառմանը: ՀԳՄ անդամներին ուղղված շնորհավորական ուղերձում հանրապետության... մանրամասն »
Վարչապետի հետ քննարկվել են ՎԶԵԲ-ի հետ համագործակցությամբ իրականացվելիք առաջիկա ծրագրերը
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունել է Վերակառուցման և զարգացման եվրոպական բանկի Արևելյան Եվրոպայի և Կովկասի երկրների գծով գլխավոր տնօրեն Ֆրենսիս Մալիժի գլխավորած պատվիրակությանը: Ողջունելով հյուրերին կառավարությունում՝ Հովիկ Աբրահամյանը կարևորել է ՎԶԵԲ-ի հետ... մանրամասն »
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի որոշմամբ Վահե Ջիլավյանն ազատվել է Հայաստանի Հանրապետության սփյուռքի նախարարի տեղակալի պաշտոնից՝ իր դիմումի համաձայն։

Пятница, 4 Июль 2014
Премьер-министр Овик Абраамян посетил Цахкадзор, где присутствовал на церемонии закрытия 2-го этапа программы «Ари тун» («Вернись домой»). Премьер-министр побеседовал с юношами и девушками из диаспоры, приехавшими на родину по программе «Ари тун»,... подробности »
По случаю 80-летия основания Союза писателей группа писателей награждена памятными медалями Премьер-министра РА
Премьер-министр Овик Абраамян сегодня в государственном театре музыкальной комедии имени Акопа Пароняна принял участие в торжественном мероприятии, посвященном 80-летнему юбилею основания Союза писателей Армении. В адресованном членам Союза писателей... подробности »
С Премьер-министром обсуждены программы, намеченные к осуществлению в сотрудничестве с ЕБРР
Премьер-министр Овик Абраамян принял делегацию, возглавляемую генеральным директором по линии стран Востока и Кавказа Европейского банка реконструкции и развития (ЕБРР) Френсисом Малижем. Приветствуя гостей в Правительстве, Овик Абраамян отметил важность... подробности »
Решением Премьер-министра Республики Армения Овика Абраамяна Ваге Джилавян освобожден от должности заместителя Министра диаспоры Республики Армения согласно его заявлению.