Շաբաթ, 12 Հոկտեմբերի 2013
«Ձերդ գերազանցություն Հայաստանի Հանրապետության կառավարության և անձամբ իմ անունից սրտանց շնորհավորում եմ Ձեզ Իսպանիայի Թագավորության Ազգային տոնի կապակցությամբ՝ մաղթելով առաջընթաց, բարգավաճում և զարգացում։ Հայաստանը կարևորում է Իսպանիայի հետ բազմաբնույթ... մանրամասն »
Վարչապետը մասնակցել է Սրբոց Թարգմանչաց եկեղեցու հիմնարկեքի արարողությանը
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն «Այբ» կրթական ավանում մասնակցել է Սրբոց Թարգմանչաց եկեղեցու հիմնարկեքի արարողությանը: Եկեղեցին կառուցվում է բարեգործական միջոցներով: Նախատեսվում է, որ եկեղեցու շինարարությունը կավարտվի երկու տարի անց: Եկեղեցին, որի ճարտարապետն է Էրիկ... մանրամասն »
ՀՀ կառավարական պատվիրակությունը Վաշինգտոնում ԱՄՀ-ի և ՀԲ-ի ղեկավարների հետ քննարկել է փոխգործակցության առաջիկա ծրագրերը
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի հանձնարարականով Հայաստանի կառավարական պատվիրակությունն Ամերիկայի Միացյալ Նահանգներում` Վաշինգտոնում, մասնակցել է Արժույթի միջազգային հիմնադրամի (ԱՄՀ) և Համաշխարհային բանկի 2013 թվականի տարեկան համաժողովի աշխատանքներին: ՀՀ կառավարության... մանրամասն »

Суббота, 12 Октябрь 2013
«Ваше Превосходительство, От имени Правительства Республики Армения и от себя лично поздравляю Вас с Национальным праздником Королевства Испания, желаю прогресса, процветания и развития. Армения придает важное значение непрерывному развитию многообразных... подробности »
Премьер-министр принял участие в церемонии закладки церкви Србоц Таргманчац
Премьер-министр Тигран Саркисян в образовательном городке «Айб» принял участие в церемонии закладки церкви Србоц Таргманчац (Святых Переводчиков). Церковь строится на благотворительные средства. Планируется, что строительство новой церкви завершится через два... подробности »
Правительственная делегация Армении в Вашингтоне обсудила с руководителями МВФ и ВБ дальнейшие программы сотрудничества
Правительственная делегация Армении в Соединенных Штатах Америки, в Вашингтоне приняла участие в работе годовой конференции Международного валютного фонда (МВФ) и Всемирного банка (ВБ) 2013 года. Министр-руководитель Аппарата Правительства Армении Ваче Габриелян,... подробности »