Երկուշաբթի, 11 Հուլիսի 2011
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր ընդունել է Ուկրաինայի Գերագույն Ռադայի նախագահ Վլադիմիր Լիտվինի գլխավորած պատվիրակությանը: Ողջունելով հյուրերին ՀՀ կառավարությունում` վարչապետը բարձր է գնահատել երկու երկրների միջև ձևավորված քաղաքական երկխոսության մակարդակը և... մանրամասն »
Մեկնարկել է «Ոսկե ծիրան» 8-րդ կինոփառատոնը
Երևանի «Մոսկվա» կինոթատրոնում հուլիսի 10-ին մեկնարկել է «Ոսկե ծիրան» 8-րդ երևանյան միջազգային կինոփառատոնը: Թեև հորդառատ անձրևին` փառատոնի մեկնարկն անցավ նախատեսվածի համաձայն: Խորհրդանշական կարմիր գորգի վրայով կինոթատրոն մտան հյուրերը, որտեղ էլ հենց կայացավ... մանրամասն »

Решением Премьер-министра Республики Армения Ованнес Айрапетян назначен заместителем начальника Государственной службы безопасности продуктов питания Министерства сельского хозяйства Республики Армения.
Премьер-министр принял Председателя Верховной Рады Украины Владимира Литвина
Премьер-министр Тигран Саркисян сегодня принял делегацию, возглавляемую Председателем Верховной Рады Украины Владимиром Литвиным. Приветствуя гостей в Правительстве Республики Армения, Премьер-министр высоко оценил уровень сформировавшегося между двумя странами... подробности »
Стартовал 8-й кинофестиваль «Золотой абрикос»
В кинотеатре «Москва» города Еревана 10-го июля стартовал 8-й Ереванский международный кинофестиваль «Золотой абрикос». Несмотря на обильный дождь, открытие фестиваля прошло в соответствии с намеченным планом. По красной ковровой дорожке гости вошли в... подробности »