Շաբաթ, 9 Հուլիսի 2011
Տիգրան Սարգսյան. «Պետական փողերն ուղղվելու են այն համալսարաններին, որոնք որակյալ կրթություն են ապահովելու»
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը այսօր մասնակցել է Ծաղկաձորում հուլիսի 3-ին մեկնարկած «Ուսանողների դերն ու ներգրավվածությունը Բոլոնիայի գործընթացում» թեմայով ուսանողական միջազգային ամառային դպրոցի փակման արարողությանը։ Կառավարության ղեկավարը հանդիպել է շուրջ 15 երկրի... մանրամասն »
Ավարտվում է ՀՀ վարչապետի այցը Դոնի Ռոստով
Հայաստանի վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի գլխավորած պատվիրակությունն այսօր առավոտյան այցելել է Դոնի Ռոստովի հայկական նորակառույց Սուրբ Հարություն եկեղեցի, որտեղ մատուցվել է սուրբ պատարագ: Հայկական եկեղեցու կառուցման աշխատանքներն ավարտվել են այս տարվա մայիսին: Այնուհետև... մանրամասն »
ՀՀ վարչապետն այցելել է Ռոստովի մարզի Մյասնիկյանի շրջանի Չալթր հայկական գյուղ
Դոնի Ռոստով կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում Հայաստանի վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը երեկ երեկոյան այցելել է Ռոստովի մարզի Մյասնիկյանի շրջանի Չալթր հայկական գյուղ: ՀՀ կառավարության ղեկավարը, ում Չալթրի հայկական համայնքը դիմավորել է մեծ խանդավառությամբ, ծանոթացել է... մանրամասն »

Суббота, 9 Июль 2011
Тигран Саркисян: «Государственные деньги будут направляться тем университетам, которые обеспечат качественное образование»
Премьер-министр Тигран Саркисян сегодня принял участие в церемонии закрытия стартовавшей 3-го июля в Цахкадзоре международной летней школы на тему «Роль студентов в Болонском процессе и вовлеченность в него». Глава Правительства встретился с более чем 100... подробности »
Завершается визит Премьер-министра Республики Армения в Ростов-на-Дону
Возглавляемая Премьер-министром Армении Тиграном Саркисяном делегация сегодня утром в Ростове-на-Дону посетила новопостроенную церковь Сурб Арутюн, где была отслужена Святая литургия. Работы по строительству армянской церкви завершились в мае текущего года. Затем... подробности »
Премьер-министр Республики Армения посетил армянское село Чалтырь в Мясниковском районе Ростовской области
В рамках рабочего визита в Ростов-на-Дону Премьер-министр Республики Армения Тигран Саркисян вчера вечером посетил армянское село Чалтырь в Мясниковском районе Ростовской области. Глава Правительства Армении, которого армянская община Чалтыря приняла с большим... подробности »