Բելառուսում կայացել է Տիգրան Սարգսյանի և Ալեքսանդր Լուկաշենկոյի հանդիպումը
Բելառուսի Հանրապետության նախագահական նստավայրում այսօր կայացել է նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոյի և երկօրյա պաշտոնական այցով Մինսկում գտնվող ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի հանդիպումը: Ողջունելով ՀՀ վարչապետի այցը` ԲՀ նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն համոզմունք է... մանրամասն »
Տիգրան Սարգսյան. «Հայաստանի և Բելառուսի միջև գոյություն ունի տնտեսական համագործակցության լուրջ ներուժ»
«Ինձ համար մեծ պատիվ է լինել այստեղ և քննարկել երկկողմ համագործակցության արդիական հարցեր: Երկու երկրների միջև գոյություն ունի տնտեսական համագործակցության լուրջ ներուժ, որը չի իրացվել», - ասել է ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր Բելառուսի Հանրապետության վարչապետ... մանրամասն »
Հայաստանի և Բելառուսի վարչապետերը քննարկել են երկկողմ հարաբերությունները որակական նոր մակարդակի բարձրացնելու հարցեր
ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի գլխավորած կառավարական պատվիրակությունն այսօր երկօրյա պաշտոնական այցով ժամանել է Բելառուսի Հանրապետություն: Մինսկի օդանավակայանում ՀՀ վարչապետին դիմավորել է Բելառուսի Հանրապետության վարչապետ Միխայիլ Մյասնիկովիչը: Երկրների օրհներգերը... մանրամասն »

В Беларуси состоялась встреча Тиграна Саркисяна и Александра Лукашенко
В резиденции Президента Республики Беларусь сегодня состоялась встреча Президента Александра Лукашенко и находящегося с двухдневным официальным визитом в Минске Премьер-министра Республики Армения Тиграна Саркисяна. Приветствуя визит Премьер-министра Армении,... подробности »
Тигран Саркисян: «Между Арменией и Беларусью есть серьезный потенциал экономического сотрудничества»
«Для меня большая честь быть здесь и обсуждать актуальные вопросы двустороннего сотрудничества. Между двумя странами есть серьезный потенциал экономического сотрудничества, который не реализован», - сказал Премьер-министр Армении во время встречи с... подробности »
Премьер-министры Армении и Беларуси обсудили вопросы поднятия двустороннего сотрудничества на качественно новый уровень
Возглавляемая Премьер-министром Республики Армения Тиграном Саркисяном правительственная делегация с двухдневным официальным визитом прибыла в Республику Беларусь. В аэропорту Минска Премьер-министра Армении встречал Премьер-министр Республики Беларусь Михаил... подробности »