Հանդիպում Ասիական զարգացման բանկի տնօրենների խորհրդի անդամների հետ
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր ընդունել է Ասիական զարգացման բանկի (ԱԶԲ) տնօրենների խորհրդի անդամներին պատվիրակության ղեկավար Աշոկ Կումար Լահիրիի գլխավորությամբ։ Ողջունելով պատվիրակության անդամներին` վարչապետը գոհունակություն է հայտնել ՀՀ կառավարության և Ասիական... մանրամասն »
Բարեփոխվում է որակի ենթակառուցվածքը
Այսօր վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի մոտ տեղի է ունեցել խորհրդակցություն` նվիրված Հայաստանի որակի ենթակառուցվածքի բարեփոխման ռազմավարությանը։ Քննարկմանը մասնակցել են շահագրգիռ նախարարությունների, գերատեսչությունների ներկայացուցիչներ և գործարարներ։ Ռազմավարությունը... մանրամասն »
Հայագիտության հարցերով խորհրդի առաջին նիստում քննարկվել են ոլորտի հիմնախնդիրները
Այսօր կառավարությունում կայացել է հայագիտության հարցերով խորհրդի անդրանիկ նիստը, որը վարել է վարչապետ, խորհրդի նախագահ Տիգրան Սարգսյանը։ Վարչապետը ողջունել է խորհրդի աշխատանքների մեկնարկը` կարևորելով հայագիտության ոլորտի զարգացման հստակ ռազմավարության մշակումը։... մանրամասն »
Հայաստան է ներկրվել ցորենի «էլիտա» սերմնացուն
Այսօր վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը Մասիս քաղաքում ներկա է գտնվել Ռուսաստանից Հայաստան ներմուծված բարձրորակ «էլիտա» ցորենի սերմնացու տեղափոխած վագոնների բեռնաթափմանը։ Կառավարության ղեկավարը տեղում անձամբ լսել է գյուղատնտեսության պատասխանատուների ու ներկրված... մանրամասն »
Կարևորվել է հայ-իրանական տնտեսական համագործակցության ոլորտում առկա ներուժի լիարժեք իրացումը
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր ընդունել է Իրանի Իսլամական Հանրապետության առևտրի, արդյունաբերության և հանքերի պալատի նախագահ Մոհամմադ Նահավանդիանի գլխավորած պատվիրակությանը։ Հանդիպմանը ներկա էին նաև Հայաստանի Հանրապետությունում Իրանի Իսլամական Հանրապետության... մանրամասն »

Пятница, 1 Октябрь 2010
Премьер-министр Тигран Саркисян сегодня принял членов Совета директоров Азиатского банка развития (АБР) во главе с главой делегации Ашоком Кумаром Лахири. Приветствуя членов делегации, Премьер-министр выразил удовлетворение в связи с результативным сотрудничеством,... подробности »
Реформируется инфраструктура качества
Сегодня у Премьер-министра Тиграна Саркисяна состоялось совещание, посвященное стратегии реформирования инфраструктуры качества Армении. В обсуждении приняли участие представители заинтересованных министерств и ведомств, деловых кругов. Стратегия охватывает... подробности »
На первом заседании Совета по вопросам арменоведения обсуждены проблемы сферы
Сегодня в Правительстве состоялось первое заседание Совета по вопросам арменоведения, которое вел Премьер-министр, председатель Совета Тигран Саркисян. Премьер-министр приветствовал начало работы Совета, отметив важность разработки четкой стратегии развития сферы... подробности »
В Армению ввезены элитные семена пшеницы
Премьер-министр Тигран Саркисян сегодня в городе Масисе присутствовал при разгрузке вагонов с высококачественными семенами пшеницы сорта «Элита», которые ввезены в Армению из России. Глава Правительства на месте лично выслушал профессиональное мнение... подробности »
Подчеркнута важность полноценной реализации имеющегося потенциала в сфере армяно-иранского экономического сотрудничества
Премьер-министр Тигран Саркисян сегодня принял делегацию, возглавляемую Председателем Палаты торговли, промышленности и недр Исламской Республики Иран Мохаммадом Нахавандианом. На встрече также присутствовали Чрезвычайный и полномочный посол Исламской Республики... подробности »