Երկուշաբթի, 26 Մայիսի 2008
ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր ընդունել է Ճապոնիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Յասուո Սաիտոյին: Վարչապետը բարձր է գնահատել Ճապոնիայի կառավարության կողմից Հայաստանի կառուցվածքային և տնտեսական բարեփոխումների իրականացման, ենթակառուցվածքների զարգացման գործում և մի... մանրամասն »
Այսօր ՀՀ կառավարությունում տեղի է ունեցել «Հազարամյակի մարտահրավեր» հիմնադրամ-Հայաստան» ՊՈԱԿ-ի կառավարման խորհրդի նիստ, որը վարել է խորհրդի նախագահ, ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը: Կառավարման խորհուրդն ի գիտություն է ընդունել «ՀՄՀ-Հայաստան» ՊՈԱԿ-ի 2006թ. սեպտեմբերի 1-ից... մանրամասն »
ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր ընդունել է Սլովակիայի Հանրապետության փոխվարչապետ, արդարադատության նախարար Ստեֆան Հարաբինին: Երկկողմ քաղաքական հարաբերությունների զարգացման դինամիկան համարելով դրական, վարչապետը դրան ոչ համարժեք է համարել տնտեսական... մանրամասն »
ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր այցելել է «Զարգացման հայկական գործակալություն» ՓԲԸ և նրա աշխատակազմին ներկայացրել նորանշանակ գլխավոր տնօրեն Ռոբերտ Հարությունյանին: Ներկայացնելով ԶՀԳ-ի նոր ղեկավարին, վարչապետը, մասնավորապես, ասել է. «Ձեզանից շատերը, թերևս, ծանոթ... մանրամասն »
ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի որոշմամբ Ռոբերտ Հարությունյանը նշանակվել է «Զարգացման հայկական գործակալություն» փակ բաժնետիրական ընկերության գլխավոր տնօրեն:

Понедельник, 26 Май 2008
Сегодня в Правительстве РА состоялось заседание Совета управления ГНКО « Фонд « Вызов тысячелетия-Армения », которое вел председатель Совета, Премьер-министр РА Тигран Саркисян. Совет управления принял к сведению результаты финансового аудита ГНКО « ФВТ-... подробности »
Премьер-министр РА Тигран Саркисян сегодня посетил ЗАО « Армянское агентство развития » и представил его аппарату новоназначенного генерального директора Роберта Арутюняна. Представляя нового руководителя ААР, Премьер-министр, в частности, сказал: « Многие из... подробности »
Премьер-министр РА Тигран Саркисян сегодня принял Чрезвычайного и полномочного посла Японии Яасуо Саито. Премьер-министр высоко оценил помощь, оказываемую на протяжении долгих лет Правительству и народу Армении со стороны Правительства Японии в деле осуществления... подробности »
Премьер-министр РА Тигран Саркисян сегодня принял Вице-премьер-министра, Министра юстиции Словацкой Республики Стефана Арабина. Положительно оценив динамику развития двусторонних политических отношений, Премьер-министр отметил, что уровень экономического... подробности »
Решением Премьер-министра РА Тиграна Саркисяна Роберт Арутюнян назначен генеральным директором закрытого акционерного общества « Армянское агентство развития ».