Չորեքշաբթի, 21 Մայիսի 2008
ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր ընդունել է Բելառուսի Հանրապետության մշակույթի նախարար Վլադիմիր Մատվեյչուկին: Ողջունելով հյուրին, վարչապետը նշել է, որ մշակույթն այն հիմքն է, որի վրա մեր երկու երկրների միջև գոյություն ունեցող բարեկամական հարաբերությունները... մանրամասն »
ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի խոսքը Հայ Հեղափոխական Դաշնակցության ընդհանուր ժողովում
Հարգելի բարեկամներ Կառավարության և իմ անունից ողջունում եմ Հայ հեղափոխական դաշնակցության ընդհանուր ժողովը, մաղթում եմ արգասաբեր ու հաջող աշխատանք, ի փառս Մայր Հայրենիքի և ի բարօրություն համայն հայության: Այսօր Հայ հեղափոխական դաշնակցությունը իշխող քաղաքական... մանրամասն »
ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի գլխավորած կառավարական պատվիրակությունը մայիսի 22-ին աշխատանքային այցով կմեկնի Բելառուսի Հանրապետության մայրաքաղաք Մինսկ` ԱՊՀ անդամ պետությունների կառավարությունների ղեկավարների խորհրդի հերթական նիստին մասնակցելու նպատակով:... մանրամասն »

Речь Премьер-министра РА Тиграна Саркисяна на общем собрании АРФ «Дашнакцутюн»
Уважаемые друзья, От имени правительства и от себя лично приветствую общее собрание АРФ « Дашнакцутюн », желаю плодотворной и успешной работы во славу Матери-Родины и на благо всего армянства. Сегодня АРФ « Дашнакцутюн » является одной из сторон правящей... подробности »
Среда, 21 Май 2008
Премьер-министр РА Тигран Саркисян сегодня принял Министра культуры Республики Беларусь Владимира Матвейчука. Приветствуя гостя, Премьер-министр отметил, что культура является той основой, на которой существующие между нашими странами дружественные отношения... подробности »
Возглавлямая Премьер-министром РА Тиграном Саркисяном правительственная делегация 22 мая с рабочим визитом отбудет в столицу Республики Беларусь город Минск для участия в очередном заседании Совета глав правительств Содружества Независимых Государств. В составе... подробности »