Երեքշաբթի, 26 Հունիսի 2007
ՀՀ վարչապետ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է Համաշխարհային բանկի երևանյան գրասենյակի տնօրեն Արիստոմենե Վարուդակիսին: Վարչապետը շնորհակալություն է հայտնել ՀԲ-ին՝ Հայաստանի անկախացումից ի վեր մեր պետության զարգացմանն ու առկա խնդիրների լուծմանը ցուցաբերած... մանրամասն »
Այսօր ՀՀ կառավարությունում տեղի է ունեցել «Հազարամյակի մարտահրավեր» հիմնադրամ-Հայաստան» ՊՈԱԿ-ի կառավարման խորհրդի նիստ, որը վարել է խորհրդի նախագահ, ՀՀ վարչապետ Սերժ Սարգսյանը: Քննարկվել են «Հազարամյակի մարտահրավեր» կորպորացիային ներկայացվող չորրորդ հատկացման... մանրամասն »
ՀՀ վարչապետ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է Ամերիկայի հայ օգնության ֆոնդի պատվիրակությանը, որը գլխավորում է Հայ առաքելական եկեղեցու ԱՄՆ Արևելյան թեմի առաջնորդ, ՀՕՖ-ի նախագահ Խաժակ արքեպիսկոպոս Պարսամյանը: Հանդիպմանը մասնակցում էր նաև Արարատյան հայրապետական թեմի... մանրամասն »
ՀՀ վարչապետ Սերժ Սարգսյանի ելույթը ՀՀ Ազգային Ժողովում ՀՀ կառավարության գործունեության ծրագիրը ներկայացնելիս  Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի մեծարգո նախագահ, Հարգելի պատգամավորներ, Տիկնայք և պարոնայք Հայաստանի Հանրապետության Սահմանադրության... մանրամասն »

Вторник, 26 Июнь 2007
Выступление Премьер-министра РА Сержа Саргсяна в Национальном Собрании РА при представлении Программы деятельности Правительства РА Многоуважаемый Председатель Национального Собрания Республики Армения, Уважаемые депутаты, Дамы и господа, Согласно... подробности »
Сегодня в Правительстве РА состоялось заседание Совета управления ГНКО « Фонд « Вызов тысячелетия-Армения », которое вел председатель Совета, Премьер-министр РА Серж Саргсян. Была обсуждена заявка четвертого ассигнования, которая будет представлена корпорации... подробности »
Премьер-министр РА Серж Саргсян сегодня принял директора Ереванского офиса Всемирного банка Аристомене Варудакиса. Премьер-министр поблагодарил ВБ за содействие, оказанное банком с момента обретения Арменией независимости, при решении задач развития государства и... подробности »
Премьер-министр РА Серж Саргсян сегодня принял делегацию Фонда армянской помощи (ФАП) Америки, которую возглавляет предводитель Восточной епархии Армянской Апостольской Церкви в США, председатель ФАП, архиепископ Хажак Парсамян. Во встрече также принимал участие... подробности »