Ուրբաթ, 20 Ապրիլի 2007
Սերժ Սարգսյանին՝ ՀՀ վարչապետ նշանակվելու կապակցությամբ շնորհավորել է ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղար Յաապ Դե Հուպ Սխեֆերը. «Ցանկանում եմ Ձեզ շնորհավորել Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ նշանակվելու կապակցությամբ և մաղթել ամենայն բարիք Ձեր նոր պաշտոնում: Կցանկանայի նաև... մանրամասն »
Այսօր տեղի է ունեցել ՀՀ-ում պետական միջնաժամկետ ծախսային ծրագրերի (ՄԺԾԾ) մշակման մշտապես գործող բարձրագույն խորհրդի նիստ, որը վարել է խորհրդի նախագահ, ՀՀ վարչապետ Սերժ Սարգսյանը: Խորհուրդը քննարկել և հավանության է արժանացրել ՀՀ-ում պետական միջնաժամկետ ծախսային... մանրամասն »
Այսօր տեղի է ունեցել «Հազարամյակի մարտահրավեր» հիմնադրամ-Հայաստան» ՊՈԱԿ-ի կառավարման խորհրդի նիստ, որը վարել է խորհրդի նախագահ, ՀՀ վարչապետ Սերժ Սարգսյանը: Խորհուրդը քննարկել և հաստատել է «Ոռոգման նոր ջրամբարների կառուցման նպատակով տեխնիկական և տնտեսական... մանրամասն »
ՀՀ վարչապետ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է Լատվիայի արտաքին գործերի նախարար Արտիս Պաբրիկսին: Լատվիայի արտգործնախարարը հույս է հայտնել, որ պաշտպանության բնագավառում երկու երկրների միջև մինչ այժմ ծավալված արդյունավետ համագործակցության ոգով ՀՀ նորանշանակ վարչապետը... մանրամասն »

Сержа Саргсяна с назначением на должность Премьер-министра РА поздравил Генеральный секретарь НАТО Яап де Хооп Схеффер. « Хочу поздравить Вас с назначением на должность Премьер-министра Республики Армения и пожелать всего наилучшего на Вашей новой должности. Хотел бы... подробности »
Сегодня состоялось заседание постоянно действующего Высшего совета по разработке государственных среднесрочных расходных программ РА (ССРП), которое вел председатель Совета, Премьер-министр РА Серж Саргсян. Совет обсудил и одобрил предложенные постоянно... подробности »
Сегодня состоялось заседание Совета управления ГНКО " Фонд вызовы тысячелетия (ФВТ) - Армения" , которое вел председатель Совета, Премьер-министр РА Серж Саргсян. Совет обсудил и утвердил результаты совмещенной технической и финансовой оценки конкурса « Изучение... подробности »
Премьер-министр РА Серж Саргсян сегодня принял Министра иностранных дел Латвии Артиса Пабрикса. Министр иностранных дел Латвии выразил надежду, что в духе эффективного сотрудничества, развернувшегося между двумя странами в сфере обороны, новоназначенный... подробности »