Ուրբաթ, 29 Ապրիլի 2005
Այսօր ՀՀ կառավարությունում տեղի է ունեցել Հայոց ցեղասպանության 90-րդ տարելիցի միջոցառումների կազմակերպման պետական հանձնաժողովի նիստ, որը վարել է հանձնաժողովի նախագահ, վարչապետ Անդրանիկ Մարգարյանը: Անդրադարձ է կատարվել միջոցառումների ծրագրի կատարման ընթացքին,... մանրամասն »
ՀՀ վարչապետ Անդրանիկ Մարգարյանի գլխավորած պատվիրակությունը, Բելառուսի վարչապետ Սերգեյ Սիդորսկու հրավերով, մայիսի 2-4-ը պաշտոնական այցով կմեկնի Բելառուսի Հանրապետություն: Պատվիրակության կազմում են ֆինանսների և էկոնոմիկայի նախարար Վարդան Խաչատրյանը, ՀՀ տարածքային... մանրամասն »
Այսօր տեղի է ունեցել ՀՀ ջրի ազգային խորհրդի նիստ, որը վարել է խորհրդի նախագահ, ՀՀ վարչապետ Անդրանիկ Մարգարյանը: Լսվել են ջրային ոլորտի օրենսդրական բարեփոխումների ընթացքի վերլուծությանը, դրանից բխող հետագա քայլերի և մի շարք այլ հարցերի վերաբերյալ խորհրդի նախորդ... մանրամասն »

Пятница, 29 Апрель 2005
Сегодня в Правительстве РА состоялось заседание государственной комиссии по организации мероприятий, посвященных 90-й годовщине Геноцида армян, которое вел председатель комиссии, Премьер-министр РА Андраник Маргарян. Был рассмотрен ход выполнения программы... подробности »
Сегодня состоялось очередное заседание комиссии по координации благотворительных программ Правительства РА, которое вел председатель комиссии Симон Тер-Симонян. Комиссия рассмотрела 10 благотворительных программ. В частности, были обсуждены и утверждены... подробности »
По приглашению Премьер-министра Республики Беларусь Сергея Сидорского 2 мая в г. Минск направится делегация, возглавляемая Премьер-министром РА Андраником Маргаряном, которая 2-4 мая будет находиться в Республике Беларусь с официальным визитом. В составе делегации –... подробности »
Сегодня состоялось заседание Национального совета по водным вопросам, которое вел председатель совета, Премьер-министр РА Андраник Маргарян. Был заслушан анализ хода законодательных реформ в водной сфере и вытекающих из него дальнейших шагов, отчеты Министерства... подробности »