Կայացել է Հյուսիս-հարավ ճանապարհային միջանցք ծրագրի կառավարման խորհրդի հերթական նիստը
Այսօր փոխվարչապետ Տիգրան Խաչատրյանի գլխավորությամբ տեղի է ունեցել Հյուսիս-հարավ ճանապարհային ծրագրերի կառավարման խորհրդի հերթական նիստը։ Նիստի ընթացքում քննարկվել են Քաջարանի 7կմ թունելի շինարարության և թունելին մոտեցնող շուրջ 4կմ երկարությամբ ճանապարհի... մանրամասն »
Ստոկհոլմի արբիտրաժային տրիբունալը բավարարել է ՀԷՑ-ի գործով Հայաստանի Կառավարության առանցքային միջնորդությունը
Ստոկհոլմի արբիտրաժային տրիբունալը 2026 թվականի հունիսի 16-ի որոշմամբ ամբողջությամբ բավարարել է վարույթի երկատման Հայաստանի միջնորդությունը` Liormand Holdings Limited ընկերությունը և Կարապետյաններն ընդդեմ Հայաստանի արբիտրաժային գործով: Հայաստանը ներկայացրել էր փաստարկներ,... մանրամասն »

Состоялось очередное заседание Совета по управлению программой дорожного коридора «Север-Юг»
Под председательством вице-премьера Тиграна Хачатряна сегодня состоялось очередное заседание Совета по управлению программой дорожного коридора «Север-Юг». В ходе заседания были обсуждены вопросы, связанные с программой строительства Каджаранского... подробности »
Среда, 17 Июнь 2026
Стокгольмский арбитражный трибунал удовлетворил ключевое ходатайство правительства Армении по делу ЗАО «Электрические сети Армении»
Решением от 16 июня 2026 года Стокгольмский арбитражный трибунал полностью удовлетворил ходатайство Армении о разделении производства в арбитражном деле Liormand Holdings Limited и Карапетяны против Армении. Армения представила аргументы, обосновывающие отсутствие у... подробности »