Չորեքշաբթի, 12 Ապրիլի 2023
Փոխվարչապետ Տիգրան Խաչատրյանի գլխավորությամբ այսօր տեղի է ունեցել Հայաստանի Հանրապետության Փոքր եւ միջին ձեռնարկատիրության (ՓՄՁ) զարգացման խորհրդի հերթական՝ 20-րդ նիստը։ Նիստին մասնակցել են Հայաստանի Հանրապետությունում Միացյալ Թագավորության դեսպան Ջոն Գալագերը,... մանրամասն »
Շարունակվել են փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանի գլխավորած հայկական պատվիրակության վաշինգտոնյան հանդիպումները
Համաշխարհային բանկի (ՀԲ) խմբի և Արժույթի միջազգային հիմնադրամի (ԱՄՀ) Կառավարիչների խորհուրդների 2023թ. գարնանային հանդիպումների շրջանակներում փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանի գլխավորած հայկական պատվիրակությունը ապրիլի 11-ին հանդիպումներ է ունեցել ԱՄՀ փոխկառավարիչ Բո Լիի,... մանրամասն »
Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը Վաշինգտոնում հանդիպել է ԱՄՆ պետքարտուղարի փոխտեղակալի և ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ԱՄՆ համանախագահի հետ
Ս․թ․ ապրիլի 11-ին ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը Վաշինգտոնում հանդիպել է ԱՄՆ պետքարտուղարի փոխտեղակալ Էրիկա Օլսոնին, և ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ԱՄՆ համանախագահ, Կովկասյան բանակցություններով ավագ խորհրդատու Լու Բոնոյին։ Կողմերը քննարկել են ՀՀ-ԱՄՆ համագործակցությանը,... մանրամասն »

Продолжаются встречи возглавляемой вице-премьером Мгером Григоряном армянской делегации в Вашингтоне
В рамках весенних совещаний Советов управляющих группы Всемирного банка (ВБ) и Международного валютного фонда (МВФ) 2023 года делегация во главе с вице-премьером Мгером Григоряном 11 апреля провела встречи с заместителем директора-распорядителя МВФ Бо Ли, а также... подробности »
Вице-премьер Мгер Григорян провел встречу с заместителем помощника госсекретаря США и американским сопредседателем Минской группы ОБСЕ
Вице-премьер Республики Армения Мгер Григорян 11 апреля в Вашингтоне провел встречу с заместителем помощника госсекретаря США Эрикой Олсон и американским сопредседателем Минской группы ОБСЕ, старшим советником по переговорам на Кавказе Луисом Боно. Стороны обсудили... подробности »
Под председательством вице-премьера Тиграна Хачатряна состоялось очередное, 20-е заседание Совета по развитию малого и среднего предпринимательства Республики Армения. Во встрече приняли участие посол Соединенного Королевства в Республике Армения Джон Галлагер, глава... подробности »