Չորեքշաբթի, 30 Մարտի 2022
Մայիսի 21-31-ը Երևանում՝ Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում կանցկացվի մեր պատմության մեջ առաջին անգամ նման մեծ մարզական միջոցառում՝ Եվրոպայի բռնցքամարտի առաջնությունը: Այս մասին այսօր կայացած մամուլի ասուլիսում նշել է ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար,... մանրամասն »
Փոխվարչապետ Մաթևոսյանը և ԱՄԷ էկոնոմիկայի նախարար Աբդալլահ բին Տուկ ալ-Մարրին քննարկել են առևտրատնտեսական և ներդրումային համագործակցությունը զարգացնելու հնարավորությունները
Փոխվարչապետ Համբարձում Մաթևոսյանը մարտի 29-ին Դուբայում հանդիպել է Արաբական Միացյալ Էմիրությունների էկոնոմիկայի նախարար Աբդալլահ բին Տուկ ալ-Մարրիին։ Հանդիպման ընթացքում կողմերը ներկայացրել են Հայաստանի և ԱՄԷ-ի ներդրումային միջավայրների առանձնահատկությունները,... մանրամասն »
Համբարձում Մաթևոսյանը Մասդար և Քարֆուր ընկերությունների ղեկավար կազմի ներկայացուցիչների հետ քննարկել է համագործակցության ընդլայնման հնարավորությունները
Փոխվարչապետ Համբարձում Մաթևոսյանը Արաբական Միացյալ Էմիրությունների Դուբայ քաղաքում մարտի 29-ին հանդիպել է էմիրաթական «Մասդար» ընկերության գլխավոր գործադիր տնօրեն Մուհամեդ Ջամիլ Ալ Ռամահիին։ Ընկերության ներկայացուցիչների կողմից ներկայացվել են «Այգ-1»` 200... մանրամասն »
Փոխվարչապետ Մաթևոսյանը հանդիպել է ՄԱԿ-ի առևտրի և զարգացման կոնֆերանսի գլխավոր քարտուղար Ռեբեկա Գրինսպանին
Փոխվարչապետ Համբարձում Մաթևոսյանը, Արաբական Միացյալ Էմիրություններ կատարած այցի շրջանակում, մարտի 29-ին հանդիպել է ՄԱԿ-ի առևտրի և զարգացման կոնֆերանսի գլխավոր քարտուղար Ռեբեկա Գրինսպանին, քննարկել երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող հարցերի լայն շրջանակ։... մանրամասն »
Քննարկվել են Երևանում կայանալիք բռնցքամարտի Եվրոպայի առաջնության նախապատրաստական աշխատանքները
Վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Արայիկ Հարությունյանի գլխավորությամբ տեղի է ունեցել խորհրդակցություն, որի ընթացքում քննարկվել են այս տարի մայիսի 21-31-ը Երևանում կայանալիք Եվրոպայի բռնցքամարտի առաջնության նախապատրաստական աշխատանքները: Առաջնության անցկացման... մանրամասն »
Հայաստանը խելացի ներդրումների համառ ջատագովն է․ փոխվարչապետ Մաթևոսյանը միջազգային գործընկերներին ներկայացրել է Կառավարության «բաց դռների» քաղաքականությունը
Փոխվարչապետ Համբարձում Մաթևոսյանը մարտի 29-ին մասնակցել է Արաբական Միացյալ Էմիրություններում (Դուբայ) տեղի ունեցող «Ամենամյա ներդրումային համաժողով-2022» միջոցառմանն ու իր ելույթում անդրադարձել ներդրողների համար Հայաստանի կառավարության «բաց դռների»... մանրամասն »

Араик Арутюнян представил работы по подготовке к Чемпионату Европы по боксу
В Ереване, в Спортивно-концертном комплексе имени Карена Демирчяна, 21-31 мая впервые в нашей истории пройдет такое масштабное спортивное мероприятие – Чемпионат Европы по боксу. Об этом в ходе пресс-конференции сказал руководитель аппарата премьер-министра... подробности »
Среда, 30 Март 2022
Вице-премьер Матевосян и министр экономики ОАЭ Абдулла бин Тук аль-Марри обсудили возможности развития торгово-экономического и инвестиционного сотрудничества
Вице-премьер Амбарцум Матевосян 29 марта встретился в Дубае с министром экономики Объединенных Арабских Эмиратов Абдуллой бин Туком аль-Марри. В ходе встречи стороны представили особенности инвестиционного климата в Армении и ОАЭ, а также высоко оценили... подробности »
Вице-премьер Матевосян обсудил с представителями руководств компаний “Масдар” и Carrefour возможности расширения сотрудничества
Вице-премьер Амбарцум Матевосян 29 марта в Дубае встретился с генеральным директором эмиратской компании “Масдар” Мохаммедом Джамилем Аль Рамахи. Представители компании представили текущие работы солнечной фотовольтаической станции “Айг-1” мощностью 200... подробности »
Вице-премьер Матевосян встретился с генеральным секретарем Конференции ООН по торговле и развитию Ребекой Гринспан
В рамках визита в Объединенные Арабские Эмираты вице-премьер Амбарцум Матевосян 29 марта встретился с генеральным секретарем Конференции ООН по торговле и развитию (ЮНКТАД) Ребекой Гринспан. Был обсужден широкий круг представляющих взаимный интерес вопросов. В... подробности »
Армения является апологетом смарт-инвестиций: вице-премьер Матевосян представил международным партнерам проводимую правительством политику “открытых дверей”
Вице-премьер Амбарцум Матевосян 29 марта в Объединенных Арабских Эмиратах (Дубай) принял участие в мероприятии “Ежегодный инвестиционный форум - 2022” и в своем выступлении коснулся проводимой правительством Армении политики “открытых дверей” для инвесторов.... подробности »
Обсуждены вопросы подготовки к предстоящему в Ереване Чемпионату Европы по боксу
Под председательством руководителя аппарата премьер-министра Араика Арутюняна состоялось совещание, в ходе которого были обсуждены вопросы подготовки к Чемпионату Европы по боксу, который пройдет в Ереване с 21 по 31 мая. Представители созданной для координации работ... подробности »