Չորեքշաբթի, 7 Ապրիլի 2021
Տիգրան Ավինյանի գլխավորությամբ կայացել է Երևան քաղաքի 33-րդ թաղամասի կառուցապատման աշխատանքները համակարգող աշխատանքային խմբի նիստը
Ապրիլի 7-ին ՀՀ փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանի գլխավորությամբ տեղի է ունեցել Երևան քաղաքի 33-րդ թաղամասի (Ֆիրդուսի) կառուցապատման ծրագրի շրջանակներում իրականացվող աշխատանքները համակարգող աշխատանքային խմբի նիստը: Բացման խոսքում Տիգրան Ավինյանը նշել է, որ Երևանի 33-րդ թաղամասի... մանրամասն »
Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է Ղազախստանի նորանշանակ դեսպանին
Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Ղազախստանի Հանրապետության նորանշանակ դեսպան Բոլատ Իմանբաևին: Շնորհավորելով Բոլատ Իմանբաևին նշանակման կապակցությամբ՝ փոխվարչապետը մաղթել է հաջողություններ նրան այս պատասխանատու պաշտոնում՝ հույս... մանրամասն »
Տիգրան Ավինյանի ուղերձը Մայրության և գեղեցկության տոնի առթիվ
Ապրիլի 7-ը հայկական տոնացույցի ամենից ազգային տոներից է, որով դարեր ի վեր ընդգծվել է կնոջ դերը հայ հասարակության մեջ: Սա անհամեմատ բարձր պատասխանատվություն է ենթադրում՝ հասարակական կյանքում կանանց լիարժեք և ներառական մասնակցության ապահովման, նրանց իրավունքների... մանրամասն »
Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է Լեհաստանի դեսպանին
Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է Հայաստանում Լեհաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Պավել Չեպլակին: Փոխվարչապետը հանդիպման սկզբում շնորհակալություն է հայտնել Լեհաստանին կորոնավիրուսի դեմ պայքարում Հայաստանին ցուցաբերված աջակցության համար և ներկայացրել... մանրամասն »

Среда, 7 Апрель 2021
Вице-премьер Мгер Григорян принял новоназначенного посла Республики Казахстан в Республике Армения Болата Иманбаева. Поздравив Болата Иманбаева с назначением, вице-премьер пожелал ему успехов на этой ответственной должности, выразив надежду, что новоназначенный... подробности »
Тигран Авинян провел заседание Рабочей группы по координации работ по застройке 33-го квартала Еревана
Под председательством вице-премьера Республики Армения Тиграна Авиняна 7 апреля состоялось заседание Рабочей группы по координации реализуемых в рамках программы застройки 33-го квартала Фирдуси работ. В своем вступительном слове Тигран Авинян отметил, что... подробности »
Вице-премьер Мгер Григорян принял посла Польши
Вице-премьер Мгер Григорян принял Чрезвычайного и Полномочного посла Польши в Армении Павла Чеплака. В начале встречи вице-премьер поблагодарил посла за содействие, оказанное Польшей Армении в борьбе с эпидемией коронавируса, проинформировал его о сложившейся... подробности »
Послание Тиграна Авиняна по случаю Праздника материнства и красоты
7 апреля - один из самых важных национальных праздников в армянском календаре, который на протяжении веков подчеркивал роль женщины в армянском обществе. Это подразумевает несравненно высокую ответственность в осуществлении политики по обеспечению полного и... подробности »