Կառավարությունում քննարկվել են տարածքային կառավարման ոլորտի զարգացման հետագա քայլերը
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանի գլխավորությամբ կառավարությունում տեղի ունեցած խորհրդակցության ընթացքում տարածքային կառավարման ոլորտի զարգացման հարցեր են քննարկվել: Մասնավորապես, անդրադարձ է կատարվել «ՀՀ տարածքային կառավարման հայեցակարգին հավանություն տալու... մանրամասն »
Կառավարությունում մտավոր սեփականության ոլորտին վերաբերող հարցեր են քննարկվել
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն այսօր ընդունել է Հայաստանում Ամերիկայի առևտրի պալատի (AmCham) և պալատի անդամ- կազմակերպությունների ներկայացուցիչներին, ովքեր գործում են մտավոր սեփականության ոլորտում կամ իրենց բիզնեսում առնչվում են մտավոր սեփականության խնդիրների հետ:... մանրամասն »
Վարչապետը ծանոթացել է «Թվային Հայաստան» հիմնադրամի կողմից իրականացվող աշխատանքներին
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն այսօր այցելել է «Թվային Հայաստան» հիմնադրամի գրասենյակ, որտեղ կառավարության ղեկավարին ներկայացվել է «Հայաստանի թվային փոխակերպման օրակարգ 2030» շրջանակային փաստաթղթի վերջնական տարբերակը: Հիմնադրամի տնօրեն Էդուարդ Ներսիսյանը... մանրամասն »

Пятница, 23 Февраль 2018
В ходе состоявшегося в Правительстве под председательством Премьер-министра Карена Карапетяна совещания были обсуждены вопросы развития сферы территориального управления. В частности, были обсуждены проекты постановлений Правительства «Об одобрении Концепции... подробности »
В Правительстве обсуждены вопросы сферы интеллектуальной собственности
Премьер-министр Карен Карапетян сегодня принял представителей торговой палаты Америки в Армении (AmCham) и организаций-членов палаты, которые действуют в сфере интеллектуальной собственности или в своем бизнесе имеют отношение к вопросам интеллектуальной собственности.... подробности »
Премьер-министр ознакомился с осуществляемыми фондом «Цифровая Армения» работами
Премьер-министр Карен Карапетян сегодня посетил офис фонда «Цифровая Армения», где Главе Правительства представили окончательный вариант рамочного документа «Повестка дня цифровой трансформации Армении 2030». Директор фонда Эдуард Нерсисян отметил, что в... подробности »