Հինգշաբթի, 8 Փետրվարի 2018
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանը կառավարությունում ընդունել է դեղագործական ընկերությունների ներկայացուցիչներին: Հանդիպմանը քննարկվել են ոլորտի հետագա զարգացմանն ուղղված քայլերն ու հնարավորությունները: Մասնավորապես, անդրադարձ է կատարվել հարկային և մաքսային... մանրամասն »
Կարեն Կարապետյանն ընդունել է Բելառուսի դեսպանին
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն ընդունել է Հայաստանում Բելառուսի արտակարգ և լիազոր դեսպան Իգոր Նազարուկին: Զրուցակիցները քննարկել են վերջերս Ալմաթիում Հայաստանի և Բելառուսի կառավարությունների ղեկավարների հանդիպմանը ձեռք բերված պայմանավորվածությունների կատարման... մանրամասն »
Վարչապետին ներկայացվել է ՀՀ մշակույթի նախարարության 2017 թ. գործունեության արդյունքներն ու 2018 թ. անելիքները
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն այսօր այցելել է ՀՀ մշակույթի նախարարություն՝ ծանոթանալու 2017 թ. գերակա խնդիրների կատարման և միջոցառումների իրականացման արդյունքներին, ինչպես նաև 2018 թ. անելիքներին: Նախարար Արմեն Ամիրյանը տեղեկություն է ներկայացրել 2017 թ. մշակույթի... մանրամասն »
Վարչապետը հանձնարարել է հստակեցնել չօգտագործվող հողամասի նկատմամբ իրավունքների դադարեցման ընթացակարգը
Այսօր տեղի է ունեցել ՀՀ կառավարության հերթական նիստը, որը վարել է ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը: Նախքան օրակարգային հարցերի քննարկումը՝ վարչապետը մի շարք հանձնարարականներ է տվել: Կառավարության ղեկավարի առաջին հանձնարարականը ոռոգելի որոշ հողատարածքների չօգտագործման... մանրամասն »

В Правительстве обсуждены перспективы развития фармацевтической сферы
Премьер-министр Карен Карапетян в Правительстве принял представителей фармацевтических компаний. На встрече были обсуждены направленные на дальнейшее развитие сферы шаги и имеющиеся возможности. В частности, были затронуты вопросы налогового и таможенного... подробности »
Карен Карапетян принял посла Беларуси
Премьер-министр Карен Карапетян принял Чрезвычайного и полномочного посла Беларуси в Армении Игоря Назарука. Собеседники обсудили вопросы, касающиеся хода выполнения договоренностей, достигнутых на состоявшейся недавно в Алматы встрече глав правительств Армении и... подробности »
Премьер-министру представили результаты деятельности Министерства культуры РА в 2017 году и задачи на 2018 год
Премьер-министр Карен Карапетян сегодня посетил Министерство культуры РА для ознакомления с результатами выполнения приоритетных задач и осуществления мероприятий в 2017 году, а также задачами на 2018 год. Министр Армен Амирян представил информацию об осуществленных... подробности »
Премьер-министр поручил уточнить процедуру прекращения прав в отношении неиспользуемых земельных участков
Сегодня состоялось очередное заседание Правительства РА, которое вел Премьер-министр РА Карен Карапетян. Перед обсуждением вопросов повестки дня Премьер-министр дал ряд поручений. Относительно проблемы неиспользования некоторых орошаемых земельных участков Глава... подробности »