Չորեքշաբթի, 24 Հունվարի 2018
Դավոսում շարունակվող Համաշխարհային տնտեսական համաժողովի շրջանակներում ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը հանդիպում է ունեցել Իրաքյան Քուրդիստանի վարչապետ Նեչիրվան Բարզանիի հետ: Քննարկվել են երկկողմ տնտեսական կապերի ամրապնդման ու զարգացման հնարավորություններն ու... մանրամասն »
Վարչապետը Դավոսում հանդիպել է ՄԱԿ-ի Զարգացման ծրագրի համակարգողի հետ
Դավոսում ընթացող Համաշխարհային տնտեսական համաժողովի շրջանակներում ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը հանդիպում է ունեցել ՄԱԿ-ի Զարգացման ծրագրի համակարգող Աճիմ Շթայների (Achim Steiner) հետ: Վարչապետը նախ շնորհակալություն է հայտնել ՄԱԾԶ-ի ներկայացուցչին՝ Հայաստանում Կայուն... մանրամասն »
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանը համագործակցության խորացման հարցեր է քննարկել իսպանական «Ակցիոնա» ընկերության ներկայացուցիչների հետ
Դավոսում գտնվող ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանի այցի երրորդ օրը մեկնարկել է իսպանական «Ակցիոնա» ընկերության ղեկավարների հետ հանդիպումով: «Ակցիոնա»-ի նախագահ և գլխավոր գործադիր տնօրեն Ժոզե Մանուել Էնտրեկանալեսի և «Ակցիոնա Էներջի» (ACCIONA Energy) գլխավոր... մանրամասն »
Սինգապուրի զարգացման ուղին լավ օրինակ է մեզ համար. Կարեն Կարապետյանը Դավոսում հանդիպել է Սինգապուրի փոխվարչապետի հետ
Դավոսում ընթացող Համաշխարհային տնտեսական համաժողովի շրջանակներում ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը հանդիպում է ունեցել Սինգապուրի փոխվարչապետ, տնտեսական և սոցիալական քաղաքականության համակարգող նախարար Թարման Շանմուգարատնամի հետ: Հանդիպման սկզբում Սինգապուրի... մանրամասն »

Среда, 24 Январь 2018
В рамках продолжающегося в Давосе Всемирного экономического форума состоялась встреча Премьер-министра РА Карена Карапетяна с Премьер-министром Иракского Курдистана Нечирваном Барзани. Были обсуждены возможности и перспективы укрепления и развития двусторонних... подробности »
Премьер-министр в Давосе встретился с координатором Программы развития ООН
В рамках проходящего в Давосе Всемирного экономического форума Премьер-министр РА Карен Карапетян встретился с координатором Программы развития ООН Ачимом Штайнером (Achim Steiner). Премьер-министр поблагодарил представителя ПРООН за основание в Армении Национального... подробности »
Премьер-министр Карен Карапетян обсудил вопросы углубления сотрудничества с представителями испанской компании «Акциона»
Второй день визита находящегося в Давосе Премьер-министра РА Карена Карапетяна начался со встречи с руководителями испанской компании «Акциона». С президентом и главным исполнительным директором компании «Акциона» Жозе Мануэлем Энтреканалесом и главным... подробности »
Путь развития Сингапура – хороший пример для нас: Карен Карапетян в Давосе встретился с Вице-премьер-министром Сигнапура
В рамках проходящего в Давосе Всемирного экономического форума Премьер-министр РА Карен Карапетян встретился с Вице-премьер-министром, Министром по координации экономической и социальной политики Сингапура Тарманом Шанмугаратнамом. В начале встречи... подробности »