Չորեքշաբթի, 13 Դեկտեմբերի 2017
Տեղի է ունեցել «Գյուղական կարողությունների ստեղծում» և «Ենթակառուցվածքների և գյուղական ֆինանսավորման աջակցություն» ծրագրերի խորհրդի նիստը
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանի գլխավորությամբ կառավարությունում տեղի է ունեցել «Գյուղական կարողությունների ստեղծում» և «Ենթակառուցվածքների և գյուղական ֆինանսավորման աջացություն» ծրագրերի ղեկավար խորհրդի հերթական նիստը: Խորհուրդը քննարկել և հաստատել է ՀՀ... մանրամասն »
Վարչապետը Հայկազյան համալսարանի ռեկտորի հետ կրթական ծրագրերի իրականացման ու Հայաստան-սփյուռք կապերի ամրապնդման հարցեր է քննարկել
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն ընդունել է Բեյրութի Հայկազյան համալսարանի ռեկտոր Փոլ Հայդոսթյանին: Վարչապետը նշել է, որ Հայաստանում մշտապես բարձր են գնահատել Հայկազյան համալսարանի դերակատարությունը որակյալ համալսարանական կրթության ապահովման և հայագիտության ոլորտում... մանրամասն »
Արմավիրի մարզում վարչապետը մասնակցել է արևային էլեկտրակայանի բացմանը, ծանոթացել ինտենսիվ այգիների հիմնման ծրագրին
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն այսօր աշխատանքային այց է կատարել Արմավիրի մարզ: Կառավարության ղեկավարի ներկայությամբ Արմավիրի մարզի Շենիկ համայնքում պաշտոնապես բացվել է «Գրին Էներջի» 1 Մվտ դրվածքային հզորությամբ արևային էլեկտրակայանը: Կայանն ամբողջովին կառուցվել է... մանրամասն »

Состоялось заседание совета программ «Создание сельских возможностей» и «Содействие инфраструктурам и сельскому финансированию»
Под председательством Премьер-министра Карена Карапетяна в Правительстве состоялось очередное заседание руководящего совета программ «Создание сельских возможностей» и «Содействие инфраструктурам и сельскому финансированию». Совет обсудил и утвердил... подробности »
Премьер-министр обсудил с ректором университета Айказян вопросы реализации образовательных программ и укрепления связей Армения-диспора
Премьер-министр Карен Карапетян принял ректора Бейрутского университета Айказян Пола Айдостяна. Премьер-министр отметил, что в Армении всегда высоко оценивали роль университета Айказян в обеспечении качественного университетского образования и внесении весомого... подробности »
В Армавирской области Премьер-министр принял участие в открытии солнечной электростанции, ознакомился с программой создания интенсивных садов
Премьер-министр Карен Карапетян сегодня совершил рабочую поездку в Армавирскую область. В присутствии Главы Правительства в общине Шеник Армавирской области состоялось официальное открытие солнечной электростанции «Грин Энерджи» установленной мощностью 1... подробности »