Հինգշաբթի, 23 Նոյեմբերի 2017
Կայացել է խորհրդակցություն Սևանա լճի ձկնային պաշարների վերականգնման, պահպանության և արդյունավետ օգտագործման վերաբերյալ
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանի մոտ այսօր տեղի է ունեցել խորհրդակցություն՝ Սևանա լճի ձկնային պաշարների վերականգնման, պահպանության և ավելացման հարցերի շուրջ: Նախ ներկայացվել է Սևանա լճում իշխանի պաշարների վերականգնման և ձկնաբուծության զարգացման համալիր ծրագիրը: Նշվել է,... մանրամասն »
Կառավարությունում քննարկվել է բազմաբնակարան շենքերից զվարճանքի ակումբները տեղափոխելու մասին օրենսդրական փաթեթը
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանի մոտ տեղի է ունեցել խորհրդակցություն, որի ընթացքում ներկայացվել է «Առևտրի և ծառայությունների մասին» ՀՀ օրենքում և մի շարք այլ հարակից օրենքներում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին նախագծերի փաթեթը: Այն մշակվել է ի կատարումն... մանրամասն »
Կարեն Կարապետյանն ընդունել է «ՎԵՈՆ» ընկերությունների խմբի գլխավոր գործադիր տնօրենի գլխավորած պատվիրակությանը
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն ընդունել է «ՎԵՈՆ» ընկերությունների խմբի գլխավոր գործադիր տնօրեն Ժան Իվ Շարլիեի (Jean-Yves Charlier) գլխավորած պատվիրակությանը: Հյուրերն անդրադարձել են «ՎԵՈՆ» ընկերությունների խմբի Երևանում անցկացված գլոբալ համաժողովի արդյունքներին և... մանրամասն »
Ավարտին են մոտենում «Հայաստանի թվային օրակարգ 2030» ռազմավարության մշակման աշխատանքները
Այսօր տեղի է ունեցել ՀՀ կառավարության հերթական նիստը, որը վարել է ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը: Նախքան օրակարգային հարցերի քննարկումը՝ վարչապետը մի շարք հանձնարարականներ է տվել: Կառավարության ղեկավարի առաջին հանձնարարականը «Թվային օրակարգ» ռազմավարության... մանրամասն »
«Մեր վերջնական նպատակն է՝ հայկական գինին միջազգային ճանաչելի բրենդ դարձնել». ՀՀ վարչապետի մասնակցությամբ մեկնարկել է Գինու միջազգային համաժողովը
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն այսօր մասնակցել է նոյեմբերի 23-24-ը Երևանում անցկացվող Գինու միջազգային համաժողովի բացմանը: Ողջունելով ֆորումի մասնակիցներին և մաղթելով արդյունավետ աշխատանք՝վարչապետը, մասնավորապես, նշել է. «Հայաստանն այսօր իրականում գինու վերածնունդ է... մանրամասն »

Четверг, 23 Ноябрь 2017
Состоялось совещание по вопросам восстановления, охраны и эффективного использования рыбных ресурсов озера Севан
У Премьер-министра Карена Карапетяна сегодня состоялось совещание по вопросам восстановления, охраны и увеличения рыбных ресурсов озера Севан. Сначала была представлена комплексная программа восстановления запасов ишхана в озере Севан и развития рыбоводства. Было... подробности »
В Правительстве обсужден законодательный пакет о переносе развлекательных клубов из многоквартирных зданий
У Премьер-министра Карена Карапетяна состоялось совещание, в ходе которого был представлен пакет проектов законов о внесении изменений и дополнений в закон РА «О торговле и услугах» и ряд смежных законов. Он разработан во исполнение поручения Премьер-министра... подробности »
Карен Карапетян принял делегацию во главе с главным исполнительным директором группы компаний «ВЕОН»
Премьер-министр Карен Карапетян принял делегацию во главе с главным исполнительным директором группы компаний «ВЕОН» Жаном-Ивом Шарлье (Jean-Yves Charlier). Гости коснулись результатов проведенного в Ереване глобального форума группы компаний «ВЕОН» и... подробности »
Завершаются работы по разработке стратегии «Цифровая повестка дня Армении 2030»
Сегодня состоялось очередное заседание Правительства РА, которое вел Премьер-министр РА Карен Карапетян. Перед обсуждением вопросов повестки дня Премьер-министр дал ряд поручений. Первое поручение Главы Правительства касалось хода разработки стратегии «Цифровая... подробности »
«Наша окончательная цель – сделать армянское вино узнаваемым международным брендом»: с участием Премьер-министра РА стартовал Международный винный форум
Премьер-министр Карен Карапетян сегодня принял участие в проводимом 23-24 ноября в Ереване Международном винном форуме. Поприветствовав участников форума и пожелав им результативной работы, Премьер-министр, в частности, отметил: «Армения сегодня действительно... подробности »