Երեքշաբթի, 7 Նոյեմբերի 2017
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանի մոտ այսօր տեղի ունեցած խորհրդակցության ընթացքում քննարկվել են աղբահանության ոլորտի բարեփոխումներին վերաբերող հարցեր: Ներկայացվել են, մասնավորապես, Հայաստանում աղբահանության և սանիտարական մաքրման բնագավառներում օրենսդրական դաշտի... մանրամասն »
Կարեն Կարապետյանն Արագածոտնի մարզում ծանոթացել է մի շարք ներդրումային ծրագրերի ընթացքին
Արագածոտնի մարզ կատարած այցի ընթացքում վարչապետ Կարեն Կարապետյանը եղել է մարզի գյուղատնտեսական մի քանի ընկերություններում՝ ծանոթացել տարբեր ներդրումային ծրագրերի ընթացքին: Վարչապետը նախ այցելել է Ոսկևազ համայնքի ջերմոցային տնտեսություն, որտեղ արտադրվում է վարունգ... մանրամասն »
Վարչապետը ներկա է գտնվել «Թալին-1» արևային կայանի բացմանը
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն այսօր Արագածոտնի մարզի Թալին քաղաքում ներկա է գտնվել Հայաստանում ամենամեծ՝ 1ՄՎտ հզորությամբ «Թալին-1» արևային կայանի բացման արարողությանը: Նշվել է, որ այս եզակի նախագիծն արտադրական ծավալով ու հնարավորություններով կարևոր նշանակություն... մանրամասն »
«Եվրոպայի խորհրդի հետ մեր հարաբերությունները կշարունակվեն խորանալ՝ համաձայն ՀՀ ստանձնած հանձնառությունների և քաղաքական պարտավորությունների». ՀՀ վարչապետն ընդունել է ԵԽԽՎ համազեկուցողներին
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն այսօր ընդունել է Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի մոնիթորինգի հանձնաժողովի անդամներ, ԵԽԽՎ համազեկուցողներ Ալան Միլին և Ջուզեպպե Գալատիին: Վարչապետը կարևորել է համազեկուցողների պարբերական այցերը Հայաստան, որոնք թույլ են տալիս... մանրամասն »

У Премьер-министра обсуждены реформы сферы вывоза мусора
В ходе состоявшегося сегодня у Премьер-министра Карена Карапетяна совещания были обсуждены вопросы, касающиеся реформ сферы вывоза мусора. В частности, были представлены предложения относительно улучшения законодательного поля Армении в сферах вывоза мусора,... подробности »
Карен Карапетян в Арагацотнской области ознакомился с ходом реализации ряда инвестиционных программ
В ходе поездки в Арагацотнскую область Премьер-министр Карен Карапетян посетил ряд сельскохозяйственных компаний области, ознакомился с ходом реализации инвестиционных программ. Премьер-министр сначала посетил тепличное хозяйство общины Воскеваз, где выращиваются... подробности »
Премьер-министр присутствовал на открытии солнечной электростанции «Талин-1»
Премьер-министр Карен Карапетян сегодня в городе Талин Арагацотнской области присутствовал на церемонии открытия самой большой в Армении солнечной электростанции мощностью 1 МВт «Талин-1». Было отмечено, что этот уникальный проект своим производственным объемом... подробности »
«Наши отношения с Советом Европы продолжат углубляться согласно принятым РА обязательствам, в том числе политическим»: Премьер-министр РА принял содокладчиков ПАСЕ
Премьер-министр Карен Карапетян сегодня принял членов мониторинговой комиссии Парламентской ассамблеи Совета Европы (ПАСЕ), содокладчиков ПАСЕ Алана Миля и Джузеппе Галати. Премьер-министр отметил важность периодических визитов содокладчиков в Армению, которые... подробности »