Երեքշաբթի, 14 Նոյեմբերի 2017
Վարչապետը ծանոթացել է տրանսպորտային ոլորտում ծրագրային լուծումների մշակմամբ զբաղվող «Օպտիմ» ընկերության գործունեությանը
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն այսօր այցելել է Հայաստանում գործունեություն ծավալող «Օպտիմ» (Optym) ընկերության գրասենյակ, որը մասնագիտացած է տրանսպորտային ցանցերում օպտիմալացման ալգորիթմների և որոշումների կայացման համակարգերի մշակման գործում: Վարչապետը շրջայց է... մանրամասն »
Կայուն զարգացման նպատակների ազգային նորարարական կենտրոնը նոր որակ կհաղորդի մեր երկրում առկա խնդիրների լուծմանը. ՀՀ վարչապետ
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանը ներկա է գտնվել Կայուն զարգացման նպատակների ազգային նորարարական կենտրոնի բացման արարողությանը: Շնորհավորելով կենտրոնի բացման կապակցությամբ՝ վարչապետը նշել է, որ այն ՀՀ կառավարության և ՄԱԿ-ի համատեղ նախաձեռնություն է, որը կգործի... մանրամասն »

Вторник, 14 Ноябрь 2017
Премьер-министр ознакомился с деятельностью компании «Оптим», занимающейся разработкой программных решений в транспортной сфере
Премьер-министр Карен Карапетян сегодня посетил офис осуществляющей в Армении деятельность компании «Оптим» (Optym), которая специализируется в сфере разработки алгоритмов оптимизации и систем принятия решений в транспортных сетях. Премьер-министр обошел... подробности »
Премьер-министр РА: Национальный инновационный центр целей Устойчивого развития придаст новое качество решению имеющихся в нашей стране проблем
Премьер-министр Карен Карапетян присутствовал на церемонии открытия Национального инновационного центра целей Устойчивого развития. Поздравляя с открытием центра, Премьер-министр отметил, что он является совместной инициативой Правительства РА и ООН и будет... подробности »